×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
14. novembris, 2014
Drukāt

No visā Latvijā pārbaudītajām 164 sirēnām nav skanējušas 24

trauksmes_sirena2

No visā Latvijā piektdien pārbaudītajām 164 trauksmes sirēnām bojājumi konstatēti 29 ierīcēs, bet nav skanējušas 24 sirēnas, par pārbaudes rezultātiem informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Jau ziņots, ka piektdien, 14.novembrī, plkst.10 VUGD uz trim minūtēm visā Latvijā iedarbināja trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas ieslēgšanas kārtību un tās darbību.

Pārbaudē konstatēts, ka atsevišķu sirēnu rotācijas dzinējs nedarbojās, līdz ar to skaņa izplatījās tikai uz vienu pusi. Trauksmes sirēnas darbojas gan no autonomās barošanas sistēmas, gan elektrotīkla, kas arī pārbaudīts – piecos gadījumos konstatēti traucējumi akumulatorā.

Minētie dati iegūti no centrālās vadības pults. Papildus tam pārbaudes laikā pie katras trauksmes sirēnas norīkota VUGD amatpersona, lai salīdzinātu centrālās vadības pults datus ar reālo situāciju. Kopējā situācija par trauksmes sirēnu darbību tiks precizēta, apkopojot un salīdzinot šos datus.

Šoreiz 112 Zvanu centru dispečeres saņēma 86 satrauktu iedzīvotāju zvanus. Salīdzinājumam – pagājušajā gadā bija 81 šāds zvans. Cilvēki interesējās, kas ir noticis, kādēļ skan trauksme, jo plašsaziņas līdzekļos nebija ievērojuši informāciju par trauksmes sirēnu pārbaudi. Bijuši zvani arī par sliktu sirēnas skaņu dzirdamību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+