×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. janvāris, 2014
Drukāt

Nogales pils pagaidām slēgta (3)

Foto no Latvijas piļu un muižu asociācijas arhīvaFoto no Latvijas piļu un muižu asociācijas arhīva

Vai Nogales muižas pili kādreiz atvērs apmeklētājiem? Vēlos turp aizvest radu mazbērnus, jo šajā pilī kādreiz bija skola, kurā mācījušies viņu tēvs un vecvecāki.
 Erna Jākobsone Rīgā

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Kurzemes reģionālās nodaļas inspektore Anda Lase paskaidroja, ka pils ir privatizēta kopš deviņdesmitajiem gadiem. Ēkas cokolstāvā nomainīti logi, iekštelpās – daļa durvju, pils daļēji iekonservēta. Telpu stāvoklis, kā atzīst A. Lase, kopumā esot apmierinošs.

Vai Nogales pils kādreiz atvērs savas durvis arī tūristiem un piļu apceļotājiem? A. Lase pieļauj tādu iespēju. Tiesa, ne katru dienu, bet noteiktu pasākumu laikā, piemēram, Eiropas kultūras mantojuma dienās vai Muzeju nakts laikā. Tāda pieredze jau esot, jo vairāku privāto muižu īpašnieki šo sarīkojumu laikā apmeklētājiem ļauj apskatīt arī atjaunoto piļu un kungu māju iekštelpas.

Sazinājos arī ar pašreizējo Nogales pils pārvaldnieku Nikolaju Napolovu. Viņš apstiprināja valsts inspektores teikto, piebilstot, ka muižas apkārtni ceļotāji varot izstaigāt jau tagad jebkurā laikā, taču informēja, ka ēkai pievienota signalizācija. Savukārt E. Jākobsones kundze aicināta sazināties ar pārvaldnieku (tālruņa numurs redakcijā), lai vienotos par Nogales pils apmeklējumu šovasar.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Šodien biju piebraucis… Vai LA var būt varetu nokaunināt Dambi un VKPI un pašvaldību? Tur ir riktīga čuhņa, izsisti logi u.c.! Pils ir tuvu katastrofālam stāvoklim, kad drīz nebūs ko restaurēt – mūri jau plaisā, apmetums brūk, var redzet, ka mitrums ir pamatīgi uzsūcies jau u.c. (saku ne kā Latvijā sertificets restaurācijas speciālis, bet gan Skandināvijā un manu licenzi atzīst ES, izņemot debīlo Latviju kur esot jāsertificējas atsevišķi…! Bet Ja Latvija ir ES, tad kāda pī pēc man te jākārto sertifikācija, ja esmu saņēmis ES licenzi?!!!). LA varētu aprakstīt apkartnes murgu, nesakoptību , aizlaistos dīķus u.c.! Pirms 20 gadiem,kad tur saimniekoja viena ģimene, kura tur bija jau sen, viss biaj izcili un skaisti un sakopti, bet kopš to ģimeni izmeta, visa pils ir nolaista līdz pilnīgākajam klinķim! Nebrīnos,ja iekšā ( spriežot pēc izsistajiem stikliem un iemītām taciņām) viss jau ir izdemolēts, izzagta un…

  2. Nogales pils ir katastrofālā stāvoklī, vienkāršāk būt pateikt izvarotā gan no ārpuses, gan iekšpuses. Gribētos zināt, kurš par to postažu atbildēs un kad kāds tiks saukts pie atbildības?

  3. Ilze saulīte-jansone Atbildēt

    Sveicināti, arī es vēlētos apskatīt Nogales pils interjeru. Vai ir iespējams iegūt pils pārvaldnieka telefona numuru?

    ar cieņu,

    ilze

Draugiem Facebook Twitter Google+