×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. decembris, 2013
Drukāt

Noskaidroti Latvijas 2013. gada labākie biškopji

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Biškopības biedrības (LBB) organizētajā konkursā “Gada biškopis”, kura mērķis veicināt biškopju iniciatīvu biškopības nozares attīstībā un popularizēšanā, šogad par labākajiem atzīti Kornēlija, Lukševica, Gunārs Veska, Tālis Sala un Māris kreicbergs.

Kā portālam “LA>lv” pastāstīja biedrībā, konkursam biškopji tika pieteikti četrās nominācijās: “Gada biškopis ražošanā”, “Gada biškopis sabiedrībā”, “Gada sakoptākā drava” un “Gada jaunais biškopis”.

Jau trešo gadu pēc kārtas Latvijas Biškopības biedrība (LBB) organizē konkursu “Gada biškopis”. No jūnija sākuma līdz pat novembrim žūrijas komisija apsekoja Latvijas bitenieku skaistākās un ražīgākās saimniecības.

Šogad labākie tika noskaidroti četrās nominācijās. Par “Gada biškopi sabiedrībā” žūrijas komisija atzina Kornēliju Lukševicu no Ogres novada, kas biškopju sabiedrībai atdevusi trešdaļu sava mūža. Kornēlija Lukševica ir Ogres Biškopības biedrības vadītāja, spējīga līdere, kas popularizē biškopību, organizē Ogres rajona biškopju sabiedrisko dzīvi, palīdz inventāra iegādē un produkcijas realizācijā.

Nominācijā “Gada sakoptākā drava” uzvarēja biškopis Gunārs Veska no Jaunpils. Biškopja drava iekārtota gleznainā vietā pakalna nogāzē, kas vērsta pret ezeru. Zāliens nopļauts, stropi uz stabilām pamatnēm, labi kopti un krāsoti.

Titulu “Gada jaunais biškopis” ieguva Tālis Sala no Lēdmanes pag., Ķeguma novada, kurš biškopībā strādā tikai 4. sezonu, bet jau ir saimnieks 95 bišu saimēm. Biškopis nosprauda mērķi pārbaudīt, cik ilgā laikā var kļūt par biškopi, kas gadā spēj saražot 3 tonnas medus. Tāļa Salas drava atrodas Teiču rezervāta teritorijā un šobrīd nodrošina medu jaunizveidotajam zīmolam “Teiču medus”.

“Gada biškopis ražošanā” katru gadu ir pati atbildīgākā un nopietnākā nominācija. Šogad titulu ieguva Māris Kreicbergs no Zvārdes pagasta, Saldus novada. Bitenieks saimnieko dravā ar 350 bišu saimēm, kas atrodas bijušā Zvārdes militārā poligona teritorijā.

LBB valdes priekšsēdētājs Armands Krauze izteicies: “Šogad konkursam “Gada biškopis” tika pieteikti 24 pretendenti, kas šobrīd ir lielākais dalībnieku skaits konkursa vēsturē. Esmu gandarīts, ka katru gadu aug to biškopju skaits, kurus ir vērts nominēt kā labākos, tas nozīmē, ka nozare attīstās. Latvijā biškopji spēj piedāvāt ne tikai vērtīgus biškopības produktus, bet sāk domāt arī par dravas vizuālo izskatu, komunikāciju ar sabiedrību un meklē jaunus risinājumus ražošanā. Tāds arī ir šī konkursa mērķis – atklāt Latvijas biškopības vērtību, ražojot augstas kvalitātes bišu produktus videi draudzīgā veidā un iepazīstināt sabiedrību ar nozares labākajiem.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+