×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. novembris, 2013
Drukāt

Noskaidroti skolēnu fotokonkursa par Lāčplēša dienu uzvarētāji (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Sveces Lāčplēša dienā 11.novembra krastmalā.

Noslēdzies fotogrāfiju konkurss skolēniem “Mana Lāčplēša diena”, un ir noskaidroti uzvarētāji, portālu “LA.lv” Saeimas Preses dienestā.

Pavisam 70 autori no 34 Latvijas skolām dalībai konkursā iesūtīja 122 darbus.

Konkursa uzvarētāji ir Kintija Teilāne, kura mācās Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas 10.klasē, Anastasija Tulupova no Rīgas 34.vidusskolas 10.klases, Līga Rozenfelde, kura mācās Varakļānu vidusskolas 12.klasē, Roberts Rēķis no Talsu novada vakara un neklātienes vidusskolas 12.klases, Līna Salmiņa, kura mācās Rēzeknes Katoļu vidusskolas 12.klasē, Aleksejs Murins no Olaines 2.vidusskolas 11.klases, Valdis Trukšāns, kurš ir Ludzas pilsētas ģimnāzijas 11.klases skolnieks, un Katrīna Vildava, Laura Reinholde un Rihards Goldmanis no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Karīna Ķeire no Rīgas uzņēmējdarbības koledžas 11.klases, Laura Šīraka, kura mācās Salaspils 1.vidusskolas 8.klasē, kā arī 11.klases skolniece Sandra Poļegoško.

Paredzētas pārsteiguma balvas arī skolotājiem – Rēzeknes Katoļu vidusskolas 12.klases audzinātājai Renātei Ničiporčikai un Olaines 2. vidusskolas skolotājai Nadeždai Murinai, Talsu novada Vakara un neklātienes vidusskolas direktores vietniecei audzināšanas darbā Daigai Preticei, kā arī BJC “Rīgas Skolēnu pils” fotostudijas vadītājam un fotogrāfam Andrim Kozlovskim un 304. Ludzas jaunsargu vienības vadītājam Ivaram Novožilovam par savu audzēkņu atbalstīšanu dalībai šajā konkursā.

Uzvarētājus gaida arī Ādažu nacionālā mācību centra apmeklējums un unikāla iespēja vērot karavīru paraugdemonstrējumus.

Konkursu rīkoja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija. Ceturtdien, 7.novembrī, Saeimas namā plānota 13 labāko darbu izstāde, kuru atklās Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V).

Kā ziņots, lai veicinātu skolēnu interesi par valsts aizsardzību, drošību un patriotismu, tuvojoties Lāčplēša dienai, no šī gada 10. līdz 28.oktobrim 8.-12.klašu skolēni tika aicināti piedalīties fotogrāfiju konkursā “Mana Lāčplēša diena”. Skolēni tika rosināti attēlot, ko tieši viņam nozīmē Lāčplēša diena.

Skolēnu iesūtītās fotogrāfijas vērtēja īpaša komisija, ņemot vērā autora radošo ideju, ieguldītā darba apjomu, darba oriģinalitāti un iesūtītā materiāla māksliniecisko kvalitāti.

Darbu vērtēšanas komisijā bija Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs un komisijas deputāti, Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube, Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra direktors Druvis Kleins, Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja pārstāvis, kā arī profesionāls fotogrāfs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ir jauki, ka aktīvākie un talantīgākie jaunie fotogrāfi tagad, Lāčplēša dienas priekšvakarā, ir „Zimāmi”. 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+