AFP/LETA

Noskaidroti vēl pieci Čempionu līgas dalībnieki 0

UEFA Čempionu līgas futbolā kvalifikācijas turnīra izšķirošo – “play-off” – kārtu otrdienas izdevās pārvarēt slavenajiem klubiem Londonas “Arsenal” no Anglijas un Gelzenkirhenes “Schalke 04” no Vācijas. “Arsenal” komanda atbildes spēlē parūpējās par vēl vienu uzvaru pār Turcijas klubu Stambulas “Fenerbahce”, savā laukumā esot pārāki ar 2:0 (1:0), bet divu spēļu summā triumfējot ar 5:0.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7

Atbildes spēlē abus vārtus Londonas kluba labā guva pussargs Ārons Remzijs, nodrošinot “Arsenal” komandai dalību UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā 16.gadu pēc kārtas.

Šajā mačā traumu guva “Arsenal” vienības vāciešu uzbrucējs Lukašs Podoļskis, kurš komandai nevarēs palīdzēt aptuveni trīs nedēļas.

Tāpat grupu turnīram kvalificējās 2011.gada sacensību pusfinālisti “Schalke 04”, kas izbraukumā ar 3:2 (1:0) uzvarēja Grieķijas klubu Saloniku PAOK, bet divu spēļu summā tādējādi bija pārāki ar 4:3.

Mājinieki šo spēli aizvadīja pie tukšām tribīnēm un neizmantoja labu izdevību sagādāt pārsteigumu, jo cīņas pēdējās 26 minūtes viesi aizvadīja mazākumā. Cīņas gaitā “Schalke 04” divas reizes izvirzījās vadībā, bet PAOK divreiz veiksmīgi atspēlējās, pēdējo reizi to iespējot 11 minūtes pirms cīņas noslēguma.

Mača izskaņā mājinieki izmisīgi centās tikt pie trešajiem vārtiem, tomēr to sekmīgi izmantoja Vācijas pārstāvji, kad ungāru uzbrucējs Ādams Salai 90.minūtē ar saviem otrajiem gūtajiem vārtiem panāca cīņas gala rezultātu.

Kā ziņots, PAOK līdz atlases turnīra pēdējai kārtai tika pateicoties tam, ka par spēļu sarunāšanu no turnīra tika izslēgti Ukrainas vicečempioni Harkovas “Metaļist”.

Citviet pirmo reizi kopš 2008./2009.gada sezonas vietu grupu turnīrā nodrošināja Bukarestes “Steaua” futbolisti no Rumānijas, kas atbildes spēlē izbraukumā cīnījās 2:2 (2:1) ar Polijas komandu Varšavas “Legia”. Divu maču summā tādējādi tika fiksēts neizšķirts 3:3, tomēr tālāk tika rumāņi, pateicoties vairāk izbraukumā gūtajiem vārtiem.

Pārliecinošāk grupu turnīrā iekļuva pērnās sezonas UEFA Eiropas līgas pusfināli “Basel” no Šveices, kas savā laukumā ar 2:0 (1:0) uzvarēja Bulgārijas vienību Razgradas “Ludogorets” un divu maču summā triumfēja ar 6:2.

Savukārt pēc astoņu gadu pārtraukuma pamatturnīrā startēs arī Austrijas komanda, jo Vīnes “Austria” ar 4:3 divu spēļu summā prata pārspēt Zagrebas “Dinamo” no Horvātijas.

Atlikušās piecas “play-off” kārtas atbildes spēles tiks aizvadītas trešdien.

UEFA ČEMPIONU LĪGAS KVALIFIKĀCIJAS KĀRTA

Vīnes “Austria” (Austrija) – Zagrebas “Dinamo” (Horvātija) 2:3 (1:2); divu spēļu summā ar rezultātu 4:3 uzvar “Austria”;

“Basel” (Šveice) – Razgradas “Ludogorets” (Bulgārija) 2:0 (1:0); divu spēļu summā ar rezultātu 6:2 uzvar “Basel”;

Varšavas “Legia” (Polija) – Bukarestes “Steaua” (Rumānija) 2:2 (1:2); divu spēļu summā neizšķirts 3:3 – pateicoties vairāk izbraukumā gūtajiem vārtiem, tālāk tiek “Steaua”;

Saloniku PAOK (Grieķija) – Gelzenkirhenes “Schalke 04” (Vācija) 2:3 (0:1); divu spēļu summā ar rezultātu 4:3 uzvar “Schalke 04”;

Londonas “Arsenal” (Anglija) – Stambulas “Fenerbahce” (Turcija) 2:0 (1:0); divu spēļu summā ar rezultātu 5:0 uzvar “Arsenal”.