Kultūra
Mūzika

Noslēguma koncertā dziedās arī japāņu koris2

Publicitātes foto

Līdzās daudzajiem kolektīviem no visiem novadiem un arī valstīm, kurās dzīvo latviešu dziedātāji un dejotāji, Dziesmu un deju svētkos šogad piedalās daži “tīri” ārzemju kolektīvi.

Japānas-Latvijas mūzikas asociācijas jauktais koris “Gaisma” diriģenta Taku Sato vadībā ir viens no diviem ārvalstu-nelatviešu koriem, kas šogad piedalīsies XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos.

Koris rūpīgi un apzinīgi gatavojies svētkiem, apgūstot Noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” repertuāru, kā arī Dziesmu svētku nedēļā sniegs vairākus koncertus. Atzīmējot Japānas un Latvijas draudzības 25. gadskārtu, 3. jūlijā plkst. 19 VEF Kultūras pils Kamerzālē notiks Japānas un Latvijas sadraudzības 25. gadadienai veltīts koncerts “Dziedot mūžu nodzīvot!”, kurā kopā ar kori “Gaisma” uzstāsies VEF Kultūras pils sieviešu koris “Dzintars” diriģentes Airas Birziņas vadībā. Savukārt 4. jūlijā plkst. 13 koris “Gaisma” koncertēs Rīgas Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīcā.

Koris “Gaisma” dibināts 2009. gadā, ar aizrautību apgūst latviešu kormūziku, dziedātājiem tuvs ir latviešu dziesmu melodiskums un to skaisti plūstošā valoda. Kopš 2013. gada, kad “Gaisma” pirmoreiz viesojās Latvijā, lai piedalītos Dziesmu svētkos, interese par latviešu kordziedāšanas tradīcijām kļuvusi arvien spēcīgāka. Tokijā, Japānā, notikuši vairāki īpaši latviešu mūzikai veltīti festivāli. Nesenākajā no tiem – 5. Latviešu mūzikas festivālā, kas notika šī gada marta beigās un aprīļa sākumā – viesojās arī VEF Kultūras pils sieviešu koris “Dzintars” un diriģente Aira Birziņa, kas ilggadējā sadarbībā kļuvusi par latviešu koru tradīciju vēstnesi Japānā.

2018. gadā aprit 25. gadskārta draudzībai starp sieviešu kori “Dzintars” un Japānas mūzikas entuziastiem. Par sadarbošanās aizsākumu uzskatāms 1993. gads, kad Latvijā pirmoreiz ieradās Vasedas Universitātes Tomon Glee kluba vīru koris. Pateicoties atsevišķu personu aktīvam darbam un interesei par Latvijas kultūru, notikušas plašas norises daudzu gadu garumā. Abu koru draudzība ir pamats 2005. gadā Tokijā dibinātajai Japānas-Latvijas mūzikas asociācijai, kas devusi ilglaicīgu un neatsveramu ieguldījumu latviešu mūzikas popularizēšanā Japānā.

Ieeja koncertos bez maksas.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
“Atklāšanas fanfaras”: koncertzāles “Latvija” atklāšanas koncertus translēs LTV
6 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
“Baltu rotas” svinēs jubileju ar “Latvian Voices” koncertu un zobencīņu paraugdemonstrējumiem
7 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Festivālu “Summertime – aicina Inese Galante” atklās franču džeza karaliene Mina Agosi
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
LPA nesteidz atbalstīt apriņķus un “paņem pauzi” līdz augusta vidum
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Policijai vēl nav izdevies notvert advokāta Bērziņa slepkavas
2 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Vēlētāji Ukrainā ir “salikuši visas olas vienā grozā” 1
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
3 stundas
LE
LETA/LA.LV
Pasaulē
Pēc atteikšanās no cūkgaļas diviem bērnudārziem Vācijā vajadzīga policijas aizsardzība
1 stunda