×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. maijs, 2015
Drukāt

Īrijā notiek referendums par viendzimuma laulību legalizāciju (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

"Bērni ir pelnījuši māti un tēvu," rakstīts plakātā, kurā īri aicināti balsot pret viendzimuma laulību legalizāciju.

Īrijā šodien notiks referendums par viendzimuma laulību legalizāciju, un aptaujas liecina, ka vēlētāji varētu atbalstīt šo priekšlikumu, neskatoties uz katoļu baznīcas aicinājumiem balsot pret.

Vēlētājiem būs jāatbild uz jautājumu, vai Īrijas konstitūciju papildināt ar pantu, kas nosaka, ka “laulību saskaņā ar likumu var noslēgt divas personas neatkarīgi no to dzimuma”. Pēdējās aptaujas liecina, ka vadībā ir geju laulību legalizācijas atbalstītāji. Arī visas lielākās politiskās partijas, pat konservatīvie, atbalsta konstitūcijas grozījumus, un tas liecina par nozīmīgām pārmaiņām Īrijas sabiedrībā, jo vēl līdz 1993. gadam homoseksuālisms valstī oficiāli tika atzīts par krimināli sodāmu. Pret izmaiņām iebilst katoļu baznīca, kuras ietekme Īrijā gan ievērojami mazinājusies. Liela loma šajā procesā bijusi arī bērnu seksuālās izmantošanas skandāliem. Viendzimuma laulības līdz šim legalizētas 18 pasaules valstīs, no kurām 13 atrodas Eiropā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un Dievs radīja cilvēku pēc Sava tēla, pēc Dieva tēla Viņš to radīja, vīrieti un sievieti Viņš radīja. Un Dievs tos svētīja un sacīja uz tiem: “Augļojieties un vairojieties! (1 Mozus 27-28)
    Jo Dieva dusmība no debesīm parādās pār visu cilvēku bezdievību un netaisnību, kas savā netaisnībā apslāpē patiesību. Jo, ko par Dievu var zināt, tas viņiem ir atklāts: Dievs pats viņiem to atklājis. Kopš pasaules radīšanas Viņa neredzamās īpašības, gan Viņa mūžīgais spēks, gan Viņa dievišķība, ir skaidri saredzamas Viņa darbos, tāpēc viņiem nav ar ko aizbildināties. Jo, zinādami Dievu, viņi to nav turējuši godā kā Dievu un Viņam nav pateikušies, bet savos spriedumos krituši nīcības gūstā un savā sirds neprātā iegrimuši tumsā. Saukdami sevi par gudriem, tie kļuvuši ģeķi
    un apmainījuši neiznīcīgā Dieva godību pret iznīcīgam cilvēkam un putniem, lopiem un rāpuļiem līdzīgiem tēliem. Tāpēc Dievs viņus viņu sirds kārībās nodevis izvirtībai, kurā viņi paši sākuši sagandēt savas miesas, tāpēc ka viņi dievišķo patiesību apmainījuši pret meliem un sākuši dievināt un pielūgt radību, atstājot novārtā Radītāju, kas ir augsti teicams mūžīgi, āmen. Tāpēc Dievs viņus nodevis apkaunojošās kaislībās: sievietes apmainījušas dabisko dzimumu kopdzīvi ar pretdabisko.
    Tāpat arī vīrieši, atmezdami dabisko kopdzīvi ar sievieti, cits pret citu iekaisuši savā iekārē, piekopdami netiklību, vīrietis ar vīrieti, paši saņemdami sodu par savu maldīšanos. Tad nu tāpat, kā viņi nav turējuši cieņā viņiem doto Dieva atziņu, Dievs sagandējis viņu prātu, ka viņi dara to, kas neklājas. Tie piepildījuši savu dzīvi ar visādiem netikumiem: netaisnību, samaitātību, iekāri, ļaunumu, skaudību, slepkavību, ķildām, krāpšanu, ļaunprātību, mēlnesību, kļuvuši par neslavas cēlājiem, Dieva nicinātājiem, nekauņām, augstprāšiem, lielībniekiem, ļauna izdomātājiem, vecākiem nepaklausīgiem, bezprātīgiem, neuzticamiem, cietsirdīgiem, nežēlīgiem. Pazīdami Dieva taisnību, ka tie, kas tādas lietas dara, ir pelnījuši nāvi, viņi tomēr ne vien paši tā dara, bet vēl priecājas par tiem, kas tā dzīvo. (Rom.1:18-32)

Draugiem Facebook Twitter Google+