Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
10. aprīlis, 2015
Drukāt

Indijā notiesā IT lielfirmas bijušās amatpersonas

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Ilustratīvs foto

Indijas tiesa atzinusi par vainīgiem informācijas tehnoloģiju (IT) giganta “Satyam” bijušo vadītāju un viņa palīgus par grāmatvedības krāpniecību 2,25 miljardu dolāru (2,07 miljardu eiro) apmērā.

Bijušais “Satyam” vadītājs Biradžs Radžu, viņa brālis un astoņas citas amatpersonas atzītas par vainīgām manipulācijās ar “Satyam” grāmatvedības atskaitēm Indijas IT nozares buma laikā 2009. gadā. Radžu un viņa brālim piespriests septiņu gadu cietumsods un naudassods 50 miljonu rūpiju (739 500 eiro) apmērā, īstenojot krāpniecību, kas investoriem radījusi zaudējumus 140 miljardu rūpiju apmērā. Pārējiem astoņiem apsūdzētajiem tiesa piemērojusi septiņu gadu cietumsodu un naudassodu 2,5 miljonu rūpiju apmērā. “Satyam” skandāls atklātībā nonāca 2009. gadā, kad Radžu atzinās, ka vairāku gadu garumā pārspīlējis peļņas datus un norādījis nepatiesu grāmatvedības informāciju.

Pievienot komentāru

Čehijas rūpnīcā nogranduši vairāki sprādzieniSprādzienos mašīnbūves rūpnīcā Čehijā ceturtdien ievainoti 19 cilvēki, no kuriem trīs ir kritiskā stāvoklī, paziņojušas amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+