×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. jūnijs, 2012
Drukāt

NVA no darba atlaidusi daļu reģionālo filiāļu vadītāju vietnieku

Foto-LETAFoto-LETA

Pēc tam kad gada sākumā atklājās, ka Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) algām trūkst 134 455 latu, no plānotajiem 36 darbiniekiem līdz šim no darba atlaisti 34 aģentūras reģionālo filiāļu vadītāju vietnieki, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” pastāstīja jaunā NVA vadītāja Inese Kalvāne.

Līdz šim ir atbrīvoti 34 NVA darbinieki, bet, kā plānots, tiks atbrīvoti vēl divi – juriskonsults un informācijas tehnoloģiju jomas darbinieks.

“NVA ir pārskatījusi amatus filiālēs, un esam atteikušies no aģentūras filiāļu vadītāju vietniekiem. Tāpat esam samazinājuši aģentu skaitu, bet palielinājuši organizatoru skaitu sadarbības veidošanai ar darba devējiem. Patlaban dzīvojam ļoti ekonomiski to resursu ietvaros, kas aģentūrai ir piešķirts, un papildu finansējums nav piešķirts,” atzina NVA vadītāja.

Vaicāta, kāpēc NVA tikai tagad samazināja darbinieku skaitu, ja valsts pārvaldē štatu samazināšana notika krīzes sākumā 2009.gadā, Kalvāne stāstīja, ka, no vienas puses, to noteica aģentūras darba apjoms, jo bezdarbnieku skaits krīzes augstākajā punktā bija tuvu 190 000 klientu, bet patlaban tie ir 122 000. No otras puses, NVA darbinieku skaits tiek samazināts, jo aģentūra ir “tādā finansiālā situācijā”.

Tāpat Kalvāne atzina, ka nākotnē varēs runāt par būtiskāku NVA darbinieku skaita samazinājumu. Tas notiks tad, kad būs veikta procesu automatizācija, jo patlaban NVA darbs ir ļoti resursu ietilpīgs.

Patlaban NVA un tās 28 filiālēs kopā strādā 743 cilvēki. NVA centrālajā aparātā – 75, Eiropas Sociālā fonda projektos kopā ar Eiropas Sociālā fonda departamentu – 95, bet pārējie 573 darbinieki strādā NVA filiālēs.

Jau ziņots, ka valdība Kalvāni NVA vadītājas amatā apstiprināja šā gada 29.maijā. Līdz tam Kalvāne NVA pildīja Pakalpojumu departamenta direktores pienākumus.

Šā gada janvāra sākumā tika ierosināta disciplinārlieta pret iepriekšējo NVA vadītāju Baibu Paševicu. Viņa tika atstādināta no amata uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku, un NVA tika veikts audits. Disciplinārlietā tika secināts, ka Paševica ir izdarījusi tiesību normu pārkāpumu, 2012.gada atalgojuma fondā uzņemoties budžeta saistības, kas par 134 455 latiem pārsniedz noteiktos saistību maksimāli pieļaujamos apjomus, tādējādi ar nodomu ir izdarījusi disciplinārpārkāpumu – nekvalitatīva amatu pienākumu pildīšana, tostarp tiesību aktiem neatbilstoša rīcība ar finanšu līdzekļiem -, kā dēļ valsts interesēm nodarīts būtisks kaitējums. Paševica tika atbrīvota no amata.

2012.gada kopējais NVA finansējums ir 36 364 997 latu. Aktīviem nodarbinātības pasākumiem – 6,4 miljoni latu no speciālā un pamatbudžeta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+