×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
19. februāris, 2015
Drukāt

Obama: džihādisti nepārstāv islāmu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV prezidents Baraks Obama aicināja Rietumu un musulmaņu līderus apvienoties, lai sakautu “ekstrēmisma viltus solījumus” un noraidītu džihādistu pretenzijas pārstāvēt islāmu.

“Teroristi nerunā miljarda musulmaņu vārdā,” uzsvēra Obama, uzrunājot 60 valstu delegātus Baltā nama samitā par pretošanos radikālismam. “Viņi mēģina attēlot sevi kā reliģiskus līderus, svētkarotājus. Viņi nav reliģiski līderi, viņi ir teroristi.”

Obama atzina, ka ir jādara vairāk, lai neļautu tādiem grupējumiem kā “Islāma valsts” un “Al Qaeda” vervēt un radikalizēt jaunus dalībniekus. Viņš sacīja, ka cīņa notiek par sirdīm un prātiem tikpat lielā mērā kā militāra cīņa uz zemes un gaisā. ASV prezidents aicināja vērsties pret “ekstrēmistu infrastruktūru un ideoloģiju, propagandistiem, vervētājiem, finansētājiem, kas radikalizē un vervē vai musina cilvēkus uz vardarbību”.

Obama ir kritizēts par to, ka nav raksturojis islāmistu uzbrukumus Dānijā, Francijā, Sīrijā un Lībijā kā “islāma radikāļu” pastrādātus. “Mēs nekarojam ar islāmu. Mēs karojam ar cilvēkiem, kuri sagrozījuši islāmu,” sacīja Obama. “Tiem no mums, kas ir ārpus musulmaņu kopienām, ir jānoraida teroristu stāsts, ka starp Rietumiem un islāmu ir konflikts vai ka starp mūsdienu dzīvi un islāmu ir konflikts.” Viņš tomēr uzstāja, ka arī “musulmaņu kopienām ir atbildība” cīnīties pret ekstrēmistu grupējumiem, kas “izmisīgi mēģina panākt leģitimitāti”. “Al Qaeda” un “Islāma valsts” “selektīvi izmanto islāma tekstus” un “ir atkarīgi no pasaulē pastāvoša nepareiza priekšstata, ka tie kaut kādā ziņā runā islāmticīgo cilvēku vārdā,” sacīja Obama.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+