×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
31. oktobris, 2017
Drukāt

OIK krāpšanas lietā varētu izvērtēt arī politisko atbildību (4)

Foto LETAFoto LETA

Lietā par iespējamu krāpniecību elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā Ekonomikas ministrijas (EM) darbinieku atbildība netiks vērtēta, tomēr pusgada laikā tiks veikts plašāks audits, kura ietvaros varētu skaidrot arī politisko atbildību, šodien žurnālistiem atzina ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).

Ašeradens minētajā lietā plāno vērsties pie AS “Latvenergo” padomes ar lūgumu izvērtēt AS “Sadales tīkls” valdes priekšsēdētāja Anda Pinkuļa atbildību, turpretī pašā EM atbildīgie netiks meklēti, jo ministrija paļāvās uz “Sadales tīkla” sniegto informāciju par koģenerācijas staciju darbību.

Ministrs skaidroja, ka, sākot darbu ekonomikas ministra amatā, Ašeradens izveidojis spēcīgu EM enerģētikas departamentu, kas orientējas uz būtiskiem enerģētikas jautājumiem, tajā skaitā OIK. Ašeradens uzsvēra, ka viņš neredz EM valsts sekretāra Jāņa Patmalnieka atbildību šajā lietā, jo Patmalnieks kopš stāšanās amatā ir paveicis gana daudz, lai ierobežotu OIK pieaugumu.

Aicināts vērtēt bijušā ekonomikas ministra Arta Kampara (V) iespējamu atbildību OIK sistēmas problēmās, Ašeradens sacīja, ka politiskā atbildība iespējams varētu tikt vērtēta OIK sistēmas audita ietvaros, kas ilgs sešus mēnešu.

Kā ziņots, Ekonomikas ministrijas (EM) ziņojumā par iespējamu krāpniecību ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai OIK secināja, ka “Sadales tīkls” ir maldinājis EM par koģenerācijas staciju nodošanu ekspluatācijā.

Pēc publiski izskanējušās informācijas par iespējamām neatbilstībām vairākās koģenerācijas stacijās, EM izveidotā Kontroles grupa īstenoja pirmo astoņu koģenerācijas elektrostaciju ārkārtas elektrostacijas pārbaudes laika periodā no šā gada 17.oktobra līdz 23.oktobrim.

Šajās pārbaudēs Kontroles grupa ir inspicējusi astoņas elektrostacijas paredzētās atrašanās vietas un ar tiesu izpildītāja palīdzību fiksējusi faktisko stāvokli saistībā ar koģenerācijas elektrostacijas esamību un tās darbību, kā arī pārbaudījusi “Sadales tīkla” rīcībā esošo dokumentāciju par attiecīgajām elektrostacijām.

Kontroles grupa veica pārbaudes uzņēmumos SIA “Briedis būve”, SIA “Madonas eko”, SIA “Tektus”, SIA “M parks”, SIA “E Strenči”, SIA “Elektro Rīdzene”, SIA “E Seda” un SIA “Rīgas Enerģija”.

“Notikušās pārbaudes apliecina, ka elektroenerģijas ražošana koģenerācijas elektrostacijās šobrīd nenotiek un pamatoti ticams, ka elektroenerģija tikusi ražota vienīgi uz 72 stundu pārbaudes laiku,” secina EM.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Cik zinu aizkulises Atbildēt

  Tad šī afēra par elektroenerģijas iepirkšanu sākās ar intensīvu Puķu Andra darbību un lobismu. Viņš šajā lauciņā daudz naudiņas izkrāpis. No viņa arī jāņem atbildība ! Glumais shēmotājs !!! Un tautas slaucējs, jo-banais !!!

 2. Labs piemērs, ko vajadzētu pētīt 3A komisijai. Proti – kā labā un kālab pieņemti noteikti likumi. OIK ir bijis politbizness un tagad uz mūsu rēķina biedrs Ašeradens kaut ko runā par tiesisko paļāvību. Jā, bet ir taču iespējams noskaidrot, kuriem OIK procesa sākumlaika politdarbiniekiem bizness piederējis un pieder! Domāju, tas lieliski ir zināms! Tātad ir virkne ļaužu, kam nekāds valsts atbalsts vienkārši nepienākas, jo viņi laikus visu ir sakārtojuši. Ja kas, ir taču Saeima un MK un lēmumu veidojošie dokumenti, kas rada un pierāda lietas un notikumus.

 3. Atkal kāds Nezinītis Saules pilsētā – cik var :
  te Nezinītis ( cits ) neko nezin par plastmasas atkritumu , riepu ievešanu no Zviedrijas = iee ostā un skaiti kuģus;
  te Nezinītis nu nav ievērojis, kā Latvijā tās vējdzirnavas un pļavās novietoties fix īres ģeneratori ”ražo” elektrību un tās izvējo patērētāju maciņus – jo ražo tikai papīrus apritē un nevēlas tos redzēt ( ja patausta biezu kuvieri kabatā, zūd redze un spēja kaut ko darīt).
  Kas par to liecina : ”Lietā par iespējamu krāpniecību elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā Ekonomikas ministrijas (EM) darbinieku atbildība netiks vērtēta,” – pats iekritīs, ja padotie sāks liecināt…

 4. Kas tas par zvēru – politiskā atbildība ???
  Tad man nāk prātā anekdote.Parkā uz soliņa mamma ar bērniņu.Kaimiņiene jautā,kas tad ir tētis un mammīte atbild,ka viņa ir vientuļā māte.Tantīte viņai saka :””kādu smuku vārdu izdomājuši. Manā jaunībā gan tādas sauca par mau@ām. ”’

Draugiem Facebook Twitter Google+