×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
7. februāris, 2014
Drukāt

Olimpiskā uguns iedegta, spēles atklātas!

EPA/LETAEPA/LETA

Piektdien 22.ziemas olimpisko spēļu mājvietā Sočos tika iedegta olimpiskā uguns, bet tās atklāja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Olimpisko uguni iededza trīskārtējā olimpiskā čempione daiļslidošanā Irina Rodņina un trīskārtējais olimpiskais čempions hokejā Vladislavs Tretjaks.

Olimpisko karogu atklāšanas ceremonijā nesa aktrise Čulpana Hamatova, izcilā ātrslidotāja Lidija Skobļikova, žurnāliste Anastasija Popova, slavenā kosmonaute Valentīna Tereškova, izcilais hokejists Vjačeslavs Fetisovs, diriģents Valērijs Gergijevs, kibersportists Alans Jeņiļejevs un plaši atzītais kinorežisors Ņikita Mihalkovs.

Savukārt olimpisko uguni stadionā nogādāja Sočos dzimusī slavenā tenisiste Marija Šarapova, bet tālāk to nesa leģendārā kārtslēcēja Jeļena Isinbajeva, izcilais grieķu-romiešu stila cīkstonis Aleksandrs Kareļins un titulētā mākslas vingrotāja Alīna Kabajeva.

“Tas, kas citās valstīs prasa desmitiem gadu, Krievijā ir paveikts septiņu gadu laikā. Tas ir sasniegums, kas pelnījis lielu apbrīnu,” ceremonijā izteicās Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs. “Krievija un krievi ir rādījuši skatuvi jums, pasaules labākie atlēti. Jūs ar savu olimpisko sniegumu mūs iedvesmojat, jo esat šeit ar saviem olimpiskajiem sapņiem.”

Bahs savā uzrunā vērsa uzmanību un nepieciešamību pēc sapratnes un ieklausīšanās spējām starp tautām un valstīm, uzsverot, ka olimpiskā kustība allaž darbosies kā jaunu tiltu cēlāja starp dažādām rasēm, uzskatiem un politiskajām pārliecībām.

Pirms tam dalībvalstu parādē Latvijas delegācija stadionā iesoļoja kā 39.valsts no 88 dalībvalstīm. Latvijas karogu plkst.18.54 pēc Latvijas laika stadionā ienesa slavenais hokejists Sandis Ozoliņš.

Atklāšanas ceremonijā no Sočos klātesošajiem Latvijas sportistiem nepiedalījās biatlonists Andrejs Rastorgujevs, kamaniņu braucēji Mārtiņš Rubenis, Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš, kā arī kalnu slēpotājs Renārs Rode, kuriem jau pirmajās Olimpiādes dienās paredzētas sacensības.

Latvijas delegācija atklāšanas ceremonijā iesoļoja siltajos dzeltenās krāsas tērpos. Kā pirmās delegācijas priekšgalā soļoja dāmas.

Iepriekšējās ziemas olimpiskajās spēles, kas risinājās Vankūverā pirms četriem gadiem, Latvijas karogu nesa skeletonists Martins Dukurs. Latvijas karogu ziemas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijās kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas ir nesuši arī bobslejisti Jānis Ķipurs, Zintis Ekmanis un Sandis Prūsis, kā arī hokejisti Harijs Vītoliņš un Artūrs Irbe.

Olimpiāde ilgs līdz 23.februārim, un tajā tiks sadalīti 98 medaļu komplekti.

Atklāšanas ceremonijas tēma bija “Krievijas sapņi”, demonstrējot ainas par valsts pagātni, tagadni un nākotni. Ceremonijas priekšnesumu galvenā varone bija maza meitene, bet pati ceremonija tika pasniegta kā tehniski sarežģītākā un ambiciozākā atklāšanas ceremonija olimpisko spēļu vēsturē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+