Sports
Hokejs

Olimpiskajā kvalifikācijā būs jāsacenšas ar Vāciju un Austriju 16

Edijs Pālens/LETA

Latvijas hokeja izlasei 2018.gada Phjončhanas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā būs jāsacenšas ar Vācijas un Austrijas valstsvienībām, bet vēl viena pretiniece noskaidrosies atlases sacensību agrākā posmā.

Atlase olimpiskajam hokeja turnīram palikusi nemainīga – tam automātiski kvalificēsies Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) ranga astoņas labākās izlases, kā arī sacensību rīkotāja Dienvidkoreja.

Pārējās trīs vietas Olimpiādē ieņems kvalifikācijas turnīra veiksminieces, kas tiks noskaidrotas trīs kārtās. No tām izšķirošā – trešā – notiks nākamā gada septembra sākumā. Komandas, ņemot vērā arī IIHF rangu, tiks sadalītas trīs apakšgrupās, katrai no uzvarētājām kvalificējoties olimpiskajām spēlēm.

Pēc šī gada pasaules čempionāta apakšgrupu turnīra noslēguma tikpat kā noskaidrojies ranga sadalījums un tajā Latvija pēc planētas meistarsacīkstēm ieņems desmito vietu. Tāpēc Latvijas izlasei olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā būs jāspēkojas ar Vācijas un Austrijas izlasēm, bet vēl viena pretiniece noskaidrosies no abām pirmajām atlases turnīra kārtām.

Sagaidāms, ka kvalifikācijas sacensību izšķirošā – trešā – kārta notiks nākamā gada 1.-4.septembrī.

Latvija ar Vāciju un Austriju spēkojās jau šī gada pasaules čempionātā. Ja Vācijai nācās piekāpties ar 1:2, tad austrieši tika uzvarēti pagarinājumā ar tādu pašu rezultātu.

Citās kvalifikācijas grupās tikmēr nākamā gada septembrī Norvēģija sacentīsies ar Franciju un Kazahstānu, kā arī vēl vienu pretinieci no iepriekšējām kārtām, bet Dānija tiksies ar Slovēniju un, visticamākais, Baltkrieviju, ja vien šī izlase necīnīsies par medaļām šajā pasaules čempionātā. Ja tā notiks, baltkrievu vietu ieņem Slovākija.

LA.lv