×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
31. jūlijs, 2012
Drukāt

Olimpiskās piezīmes: sviestmaize olimpiskajā baseinā

Peldētājs Uvis Kalniņš par spīti pamatīgam satraukumam olimpiskajās spēlēs uzlaboja personisko rekordu (49,96) un 100 metru brīvā stila distancē ierindojās 30. vietā. Kopā bija 60 dalībnieki, bet četri uz starta neizgāja.

Uvis Kalniņš:  “Galvenais mērķis ir izpildīts – gribēju uzlabot personisko rekordu (50,18) un tikt ārā no 50 sekundēm. Protams, vēlējos uzlabot Latvijas rekordu, taču tas paliks nākamajai reizei. Fiziski biju tam gatavs, bet patraucēja emocionālais fons – viss jau slēpjas galvā. Biju diezgan sanervozējies. Ja pirms starta būtu jāsmērē sviestmaize, diez vai es to izdarītu. Šis man pagaidām ir augstākais karjeras punkts, bet – turpmāk jāiet tikai uz augšu. Olimpiskās spēles ir lielisks pasākums, kas man dos tikai motivāciju turpmākajam darbam.” Latvijas rekords (49,51) kopš 2009. gada pieder Romānam Miloslavskim. Pusfinālam kvalificējās 16 labāko rezultātu īpašnieki. Lai būtu viņu vidū, Uvim vajadzēja peldēt par nepilnu sekundi ātrāk (48,99). No sava peldējuma dalībniekiem Uvim bija tikai sestais personiskais rekords, taču viņš ierindojās otrajā vietā – tātad par spīti uztraukumam izdevās atzīstams peldējums. Kopā šai distancei bija pieteikušies 60 peldētāji, četri gan uz starta neizgāja. 

Augusta vidū 18 gadus vecais valmierietis dosies uz ASV, kur studēs Misurī štata universitātē un arī turpinās cītīgus treniņus.

Uvja treneris Vladimirs Širjajevs: “Uvis ir malacis. Ne katrs sportits tāda mēroga sacensībās spēj uzlabot personisko rezultātu, īpaši rīta programmā. Viņam Latvijas rekords noteikti ir pa spēkam. Ceru, ka ASV tiks pie laba trenera, jo vēlēšanās trenēties ir liela, grib sevi pilnveidot, lai kļūtu par lielu peldētāju. Raksturs pietiks. Ar drošām domām laižu viņu uz Ameriku – nepazudīs.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+