×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
27. jūlijs, 2016
Drukāt

Orbāns migrantus nosauc par “indi” (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns Eiropā nokļuvušos nelegālos imigrantus nosaucis par indi, piebilstot, ka viņa vadītajai valstij nav vajadzīgs neviens pats migrants.

“Ungārijai nav vajadzīgs neviens pats migrants, lai tās ekonomika darbotos vai iedzīvotāji uzturētu sevi, vai, lai valstij būtu nākotne,” viņš paziņoja Budapeštā kopīgā preses konferencē ar Austrijas kancleru Kristinānu Kernu.

“Tādēļ nav vajadzīga kopīga Eiropas migrācijas politika: migrantus var ņemt tie, kuriem tie ir vajadzīgi, bet neuzspiediet tos mums,” aicināja Orbāns.

Viņš uzsvēra, ka “ikviens migrants rada sabiedriskās drošības un terorisma risku”.

“Mums migrācija nav risinājums, bet problēmu (..) ne zāles, bet inde,” paziņoja Ungārijas premjerministrs.

Kerns, uzturoties pirmajā vizītē Ungārijā kopš kļūšanas maijā par kancleru, atzina, ka nelegālā imigrācija Austrijā un Vācijā ir samazinājusies, pateicoties Ungārijas stingrajiem imigrācijas ierobežošanas pasākumiem.

“Ja mēs gūstam labumu no šī procesa, mums ir jāpalīdz tam,” piebilda Kerns.

Abu valstu līderi apsprieda arī nelegālo migrantu atgriešanu no Austrijas Ungārijā, kas pēdējā laika bijis domstarpību avots Vīnes un Budapeštas attiecībās.

Pēc tikšanās Orbāns pauda, ka Ungārija ir gatava uzņemt migrantus, kas Eiropas Savienībā (ES) pirmo reizi ieradušies tieši Ungārijā. Tas skar galvenokārt Balkānu valstu iedzīvotājus, kas ir neliela daļa no migrantiem, kurus Austrija vēlas sūtīt atpakaļ uz Ungāriju.

2015.gadā Ungārijas teritoriju, cenšoties nokļūt bagātākajās Rietumeiropas un Ziemeļeiropas valstīs, šķērsoja aptuveni 400 000 nelegālo imigrantu, līdz Budapešta slēdza savu robežu ar Serbiju, uzceļot dzeloņstiepļu žogu.

Briseles asi kritizētajam Ungārijas paraugam drīzumā sekoja arī citas valstis, tostarp Austrija, kas atradās tā dēvētā Balkānu maršruta ceļā, un tādējādi beidzot izdevās ievērojami mazināt nelegālo imigrantu pieplūdumu tādās valstīs kā Vācija.

Ungārija arī ieviesusi bargus sodus par nelikumīgu robežas šķērsošanu un par robežas infrastruktūras bojāšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Orbans ir pat migrants. Ungari atnaca uz Eiropu no Sibirijas ka nomadi pirms kadiem 1100 gadiem
    un ieniema to sodien saucamo “Pusta” regionu pie Dunaja un sodien vini lielajas ka isti eiropiesi!!!

  2. UNGĀRI MALAČI!!! PILNĪGA TAISNĪBA, KA NEVIENS NEVAR LIKT UZŅEMT ŠOS KLAIDOŅUS UN LAIMES MEKLĒTĀJUS PRET PAŠA GRIBU!!! PREMJERS URBANS SARGĀ SAVU VALSTI KĀ VALSTSVĪRAM PIENĀKAS!!! LAI VEICAS!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+