×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. jūnijs, 2016
Drukāt

Orķestra “Kremerata Baltica” mūziķi koncertos Cēsīs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Klēra Marī Legē.

Nedēļas nogalē no 11. līdz 12. jūnijam izcilā vijolnieka Gidona Krēmera dibinātais orķestris “Kremerata Baltica” sniegs trīs koncertus Cēsīs. Sv. Jāņa baznīcā, Cēsu Jaunajā pilī un Vidzemes koncertzālē “Cēsis” orķestra un solistu sniegumā klausītāji varēs baudīt šā gada jubilāra, komponista Pētera Vaska un četru gadsimtu klasiķu meistardarbus. “Kremerata Baltica” koncertu viesi būs pianiste no Francijas Klēra Marī Legē un Latvijas publikai jau iemīļotais franču diriģents Žiljēns Masmondē.

Orķestra “Kremerata Baltica” nedēļas nogales Cēsīs muzikālās programmas uzmanības centrā būs mūsu latviešu komponista Pētera Vaska izcilie kamermūzikas darbi, apliecinot komponista nozīmīgo vietu mūsdienu mūzikas pasaulē. Līdzās Pētera Vaska kompozīcijām skanēs četru gadsimtu mūzika no Mocarta un Bēthovena līdz Gubaiduļinai.

Sestdien, 11. jūnijā, Cēsu Sv. Jāņa baznīcā uz koncertu “Pēcpusdiena ar Pēteri Vasku” klausītājus aicinās “Kremerata Baltica” stīgu kvartets “Quattro Baltica”, kurā apvienojušies orķestra mūziķi Džeralds Bidva, Madara Pētersone (vijole), Santa Vižine (alts) un Pēteris Čirkšis (čells). Koncerta programmā skanēs Lučāno Berio, Vitolda Ļutoslavska skaņdarbi, Pētera Vaska 3. stīgu kvartets un “Fruit of Silence”. Šo ar Mātes Terēzes vārdiem rakstīto darbu pats komponists raksturo kā klusu meditāciju par ceļu: “Uz šī ceļa stabiņiem ir piecas norādes – lūgšana, ticība, mīlestība, kalpošana, miers. Ar šo darbu vēlos atgādināt par šāda ceļa esamību.”

Svētdien, 12. jūnijā, klausītāji tiek gaidīti uz diviem koncertiem. Cēsu Jaunās pils salonā “Kremerata Baltica” sitaminstrumentālists, vibrofona virtuozs Andrejs Puškarevs aicina uz koncertu “My Favorite things”. Koncertprogrammu veidojis pats izpildītājmākslinieks, iekļaujot tajā savas iemīļotākās muzikālās tēmas. Dzirdēsim Pētera Vaska, Georgija Gurdijeva, Astora Pjacollas un Pētera Čaikovska skaņdarbu aranžējumus vibrofonam, kā arī paša mūziķa oriģināldarbus.

Nedēļas nogales izskaņā koncertzālē “Cēsis” orķestra “Kremerata Baltica” cienītāji aicināti uz koncertu “Četru gadsimtu klasika”. Tajā meistara Gidona Krēmera uzaicinātās šarmantās franču pianistes Marī Klēras Legē un orķestra izpildījumā atkal dzirdēsim jubilāra Pētera Vaska, kā arī lielo Vīnes klasiķu Ludviga van Bēthovena un Volfganga Amadeja Mocarta partitūras. Īpaša loma koncertā arī XX gadsimta nozīmīgākās komponistes Sofijas Gubaiduļinas klavierkoncertam “Introitus”. Šī darba atskaņojums franču pianistes izpildījumā būs veltījums komponistes 85 gadu jubilejā.

Pie diriģenta pults stāsies Latvijas publikai jau pazīstamais diriģents Žiljēns Masmondē. Viņš šobrīd diriģē Bordo Nacionālo simfonisko Akvitānijas orķestri, Tulūzas Nacionālo simfonisko Kapitolija orķestri un Lilles Nacionālo simfonisko orķestri. Cēsīs diriģents jau uzstājies kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un akordeonisti Kseniju Sidorovu.

 

Varbūt noder!

Koncerti

11. VI 15.00 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā “Pēcpusdiena ar Pēteri Vasku” (EUR 10)

12. VI 15.00 Cēsu pils salonā vibrofonista Andreja Puškareva koncerts (EUR 8)

12. VI 18.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” “Četru gadsimtu klasika” (EUR 10 – 25)

Biļetes: koncertzāles “Cēsis” kasē, “Biļešu paradīzes” tirdzniecības tīklā, www.bilesuparadize.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+