×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. jūnijs, 2017
Drukāt

Ostapenko par panākumu Parīzē varētu saņemt arī valsts prēmiju (6)

Foto - LETA/Alexey Filippov/SputnikFoto - LETA/Alexey Filippov/Sputnik

Latvijas tenisistes Aļonas Ostapenko uzvara Francijas atklātā čempionāta sieviešu vienspēļu turnīrā “ir kosmoss”, uzskata par sportu atbildīgā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) aģentūrai LETA atzina, ka 20 gadus jaunās tenisistes sasniegums ir “prātam neaptverams” un viņš par to ir ļoti gandarīts un laimīgs.

Savukārt IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs aģentūrai LETA sacīja, ka Ostapenko uzvara “ir kosmoss”. Viņš uzsvēra, ka sportistes sasniegums neizmērojami veicina Latvijas pozitīvo tēlu un atpazīstamību pasaulē. IZM amatpersona pauda gandarījumu un lielu prieku par Ostapenko triumfu.

Lai gan spēkā esošie Ministru kabineta noteikumi sportistiem par uzvaru šāda veida sacensībās neparedz naudas balvas izmaksu no valsts budžeta, IZM, visticamāk, tomēr rosinās Ostapenko par šo sasniegumu piešķirt finansiālu prēmiju. Jautājums par naudas balvas piešķiršanu tenisistei varētu tikt virzīts izskatīšanai Nacionālajā sporta padomē.

LETA jau ziņoja, ka līdzīgā situācijā pavasarī bija nonācis Latvijas bokseris Mairis Briedis, iegūstot Pasaules Boksa padomes pasaules čempiona titulu pirmā smagā svara kategorijā. Latvijas valdība nolēma bokserim izmaksāt 28 458 eiro prēmiju, argumentējot, ka viņa sasniegums un tā ietekme uz Latvijas pozitīvu starptautiskās atpazīstamības veicināšanu ir uzskatāma par valstiski īpaši nozīmīgu pasākumu. Attiecībā uz piešķiramās naudas balvas apmēru, lai ievērotu godīgas spēles un vienlīdzības principus, IZM rosināja piemērot “Noteikumos par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru” noteikto pieauguša sportista olimpiskajos individuālajos sporta veidos un disciplīnās piešķiramo naudas balvas apmēru – līdz 28 458 eiro. Šī naudas summa tika izmaksāta no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Kā ziņots, 20 gadus vecā Ostapenko sestdien pārrakstīja Latvijas sporta vēsturi, pārspējot spēcīgo Rumānijas tenisisti Simonu Halepu un triumfējot Francijas atklātā čempionāta sieviešu vienspēļu turnīrā. Ostapenko pieveica Halepu ar rezultātu 4-6, 6-4, 6-3.

Sākotnēji Ostapenko bija iedzinējos ar 4-6, 0-3, turklāt pretiniecei bija vairākas breikbumbas. Tomēr ļoti līdzīgā cīņā Latvijas tenisiste spēja atspēlēties un triumfēt.

Par panākumu Ostapenko jau nopelnījusi divus miljonus eiro. Visā līdzšinējā karjerā kopā viņa bija saņēmusi vien nedaudz virs miljona eiro.

Ostapenko uzvara Francijas atklātajā čempionātā kļuvusi par vienu no lielākajiem sasniegumiem Latvijas sporta vēsturē.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Par šo fenomenālu, nevienam neplānotu, sprādzienam līdzīgu uzvaru, paceltu Latvijas karogu un Latvijas himnu, (kuru dziedāja arī Aļonas mamma!) apbalvošanas brīdī, par smagu triecienu spēkiem, kuri bez apstājas tiražē štances par latviešu nacismu un grūtu krievu dzīvi Latvijā, pareizi būtu piešķirt augstu Valsts apbalvojumu gan Aļonai, gan, vienā personā, viņas trenerei un mammai!

  2. Tenisistei Ostapenko par saņemto prēmiju būs jāmaksā ienākumu nodoklis 23% un tas būtu ap 460000 eiro un par šo sasniegumu valsts var izmaksāt tik pat kā bokserim Briedim 28458 eiro.

  3. Ļoti skaisti kā tik mazā valstī ir tik daudz stipru cilvēku??

  4. Kas tā par runu, varētu….
    Viennozīmīgi , viņa ir to pelnījusi!!!!Sveicu, urā!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+