×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. jūlijs, 2017
Drukāt

Otrreiz uguns paņēma visu: ģimene Amatas pusē paliek bez nekā un lūdz palīdzību (20)

Ekrānšāviņi no "Degpunktā" videoEkrānšāviņi no "Degpunktā" video

Pusgada laikā kāda ģimene Amatas novadā piedzīvojusi divus ugunsgrēkus, atstājot astoņu cilvēku iedzīvi zem gruvešu kaudzes. Vairāk par to, kas bija mugurā, naktī izskrienot no mājas, nav palicis, tādēļ ģimene lūdz cilvēku palīdzību.

Kad janvāra beigās raidījums “Degpunktā” tikās ar Sendiju un izstaigāja liesmu skarto māju, cerības atjaunot māju bija laika jautājums. Ar apdrošinātāju un cilvēku palīdzību 30. aprīlī Sendijas ģimene atkal atgriezās mājās, bet viņu prieks nebija ilgs – šonedēļ atkal ēkā izcēlās ugunsgrēks – vannasistabā, – kas šoreiz nesaudzēja neko.

Pēc janvāra ugunsgrēka sieviete saņēma vairākus zvanus un uzklausīja padomus no svešiniekiem par neapdomīgo rīcību, dzīvojot vietā, kur jau ir dedzis. Trešo reizi sagaidīt Sendija vairs nevēlas, tādēļ to, kas vēl atlicis no mājas, plāno nojaukt un doties jaunas mājvietas meklējumos citā pilsētā. Ģimene pat saredz zīmi ugunsgrēku datumos – pirmais notika 18. janvārī, pēdējais – 18. jūlijā.

Amatas novada pašvaldība ģimenei ir nodrošinājusi pagaidu dzīvesvietu bijušās Sērmūkšu pamatskolas telpās, kur pieejams ūdens, elektrība, siltums un jumts virs galvas.

Ģimenei nepieciešamo mantu saraksts ir garš. Ikviens, kurš spēj palīdzēt materiālā ziņā, naudas līdzekļus ģimenei var ziedot uz kontu Sendija Sprukule-Circene LV50HABA0551029525141, kā arī varat sazināties ar sievieti, zvanot pa tālr.: 29495822.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. smird pēc naudas izkrāpšanas! domaa ja jau palidzeja 1x tad to daris atkal. iespejams viniem nu jau jauni saziedotaa nauda bus tikai ka dzives uzlabosanai. vel jocigi tas ka atkal jau taa ir daudz beernu gimene

 2. viss vienkārši ,lai pieņem likumu ka jābūt dūmu detektoriem. Dzirdot skaņu pat mironis var piecelties

 3. apdroshinaat vajag,nevajag kapeiku pi…t

 4. Prezervatīvus ziedojiet!

 5. Ziedojiet prezervatīvus! Vismaz lai tādi nelgas nevairojas! Kā var 2x nodedzināt māju???

 6. Vairāk, jāuzmana bērni, lai nespēlējas ar uguni.

 7. Skatījos degpunktā, neviena vārda par laimīgu izglābšanos, tikai mantiskais! Labi ka vismaz nepaspēja pateikt televizors, uzskaitot vajadzīgās mantas! Ļoti ceru ka es kļūdos!

 8. Lai suņi rej, lai skauģi skauž. Dievs pārbaudījumus uzliek tikai stiprām ģimenēm un tāda ir jūsējā. Sendija un Ingar vēlu Jums izturību! Tie kas vēlēsies palīdzēt, tie palīdzēs godprātīgi, bet tie kas jau šobrīd izsaka kritiku pat neaizdomājas ka arī viņi nav pasargāti no nelaimes. Iegādājoties elektropreces nevaram nojaust kā viņa kalpos. Diemžēl mūsu dzīvē viņu ir daudz un pa lielam ražots Ķīnā.

 9. Nu tā nav nejaušība un māja nav vainīga. Tur visiem ģimenes locekļiem jālūdz piedošana uguns stihiju gariem, ja apzināti vai neapzināti šajā va iepriekšējā dzīvē manipulējuši ar viņiem, pielietojuši magijas vai kā citādi kaitējuši..no visas sirds jālūdz piedošanu stihiju gariem un jāsūta sava mīlestība tiem, jālūdz lai viņi ir harmonijā ar šiem cilvēkiem…Kas vieds savā iekšēja būtībā, tas sapratīs…ugunsgrēks nevar rasties tāpat vien…..

  • Kāda vēl maģija, ja cilvēki nesaprot un neievēro elementārākos ugunsdrošīdas noteikumus, tad tur nepalīdzēs nekādu piedošanu lūgšana

 10. Nekad neceliet maju uz nodegusiem pamatiem.

 11. Kaut ko šie cilvēki dara nepareizi, ja jau otrā dzīves mācību stunda! Nekas jau nenotiek nejauši, vis ir likumdakarīgi. Vēlu izdošanos mainīt savu dzīvi!

 12. Kādi ir ugunsgrēku iemesli?

 13. Un kādēļ nav apdrošināšanas? Lai atkal varētu ziedojumus vākt?

  • Juus neizlasiijaat,ka bija apdrosinaats un par to naudu atjaunoja maaju.Soreiz nezin kaa ar apdrosinaasanu.Nesodiet nelaimee nonaakusus cilveekus,kur vajadziigs paliidzeet.Sazinaasos ar viniem un paliidzeesu.

 14. Te kaut kas nav riktīgi…:(

  • Tā arī nevar saprast, NO KĀ izcēlās ugunsgrēks? Tagad- vasarā- un vēl vannasistabā. Astoņu cilvēku ģimene- kāpēc minēta tikai māte? Tiešām, kaut kas nav riktīgi…

 15. Varbūt viņai piešķirt bēgļa statusu un tad jau valsts parūpēsies?

Draugiem Facebook Twitter Google+