Mobilā versija
Brīdinājums +18.3°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 27. maijs, 2017
11. augusts, 2015
Drukāt

Pabeidz ūdens cauruļvadu uz Kipru

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pabeigts pēdējais posms cauruļvadam, pa kuru no Turcijas dzeramais ūdens tiks piegādāts turku apdzīvotajai Kipras ziemeļu daļai, paziņojis Turcijas mežu un ūdens lietu ministrs Veisels Erolu.

Pa 80 kilometru garo cauruļvadu katru gadu tiks piegādāti 75 miljoni kubikmetru ūdens, lai nodrošinātu starptautiski neatzīto Ziemeļkipras turku republiku ar tai nepieciešamo dzeramo un irigācijas ūdeni uz 50 gadiem. Erolu norādīja, ka ūdeni saņems arī Kipras grieķu apdzīvotā teritorija salas dienvidos, ja sarunās izdosies panākt vienošanos. Kiprā ir liels ūdens trūkums, un salai dzeramais ūdens tiek piegādāts ar tankkuģiem: turku daļai – no Turcijas, bet grieķu daļai – no Grieķijas. Deviņdesmito gadu beigās Turcija mēģināja piegādāt ūdeni Ziemeļkiprai ar lieliem plastmasas baloniem, bet šis pasākums izrādījās neefektīvs un tika pārtraukts. Kipra ir sašķelta kopš 1974. gada, kad salas ziemeļdaļu okupēja Turcijas karaspēks pēc Grieķijas militārās huntas inspirēta valsts apvērsuma, kura nolūks bija Kipras pievienošana Grieķijai.

Pievienot komentāru

Policija aizturējusi "lielu daļu tīkla", kas stāv aiz Mančestras terorakta (1)Aizturēta "liela daļa" tīkla, kas stāv aiz pirmdien Mančestrā notikušā terorakta, piektdien paziņoja Lielbritānijas policijas pretterorisma operāciju vadītājs Marks Roulijs.
Draugiem Facebook Twitter Google+