×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
11. jūnijs, 2013
Drukāt

Pabeigts Dzintaru koncertzāles restaurācijas pirmais posms

foto - Letafoto - Leta

Pabeigti Dzintaru koncertzāles pirmā posma rekonstrukcijas un restaurācijas darbi un būvniecība tiks atsākta septembrī, aģentūrai BNS pavēstīja būvniecības uzņēmuma “RE&RE” sabiedrisko attiecību konsultante Iveta Mināte. Trešdien Dzintaru koncertzālē jau sāksies koncertsezona.

Pašlaik ir pabeigta esošās ēkas nesošo koka konstrukciju protezēšana. Ēkas ārsienu siltināšana un apšūšana ar fasādes dēļiem – gan vēsturiskajiem, gan jauniem – veikta lielākajai daļai ēkas, kā arī veikts jumta nesošo konstrukciju remonts un pabeigta lielākā daļa jaunā titāncinka jumta seguma montāžas. Atklātās koncertzāles teritorijā ir pilnībā pabeigti labiekārtošanas darbi, lai koncertzāles apmeklētāji netraucēti varētu baudīt kultūras pasākumus.

Sākot restaurāciju un būvniecību, vēsturiskajā ēkā tika veikta restaurējamo detaļu demontāža ar marķēšanu. Rekonstrukcijas laikā “RE&RE” meistari iekonservēja vēsturiskos sienu gleznojumus, kuri nākamajā būvdarbu periodā tiks restaurēti. Apjomīgākie darbi bija saistīti ar jaunā pagrabstāva izbūvi – kopumā piecu metru dziļumā tika izbūvēta platība aptuveni 1200 kvadrātmetru apmērā, kur atbilstoši projektam atradīsies mākslinieku grimētavas, labierīcības, mēģinājumu zāles, kā arī citas tehniskās telpas. Pagrabstāvs no jauna tika izbūvēts arī zem esošās vēsturiskās ēkas.

Nākamajā būvniecības darbu posmā, kas atsāksies rudenī, plānots pilnībā pabeigt jaunā jumta seguma montāžu, ēkas ārsienu siltināšanu, kā arī fasādes dēļu montāžu. Iecerēts izbūvēt apkures sistēmu, kuras līdz šim ēkā nekad nav bijis. Tiks sākta iekšējo inženiertīklu izbūve un pabeigta visu ārējo inženiertīklu izbūve, kā arī sāksies ēkas vēsturiskā interjera restaurācija.

Projekta kopējās izmaksas ir 8,47 miljoni latu. Vērienīgos būvniecības darbus vēsturiskajā ēkā, kas celta pēc arhitektu Viktora Mellenberga un Aleksandra Birznieka projekta, plānots realizēt līdz 2014. gada beigām ar diviem tehnoloģiskajiem pārtraukumiem 2013. un 2014. gada vasaras mēnešos. Projekta autors ir arhitektu birojs “Jaunromāns un Ābele”.

Vizuāli ēka paliks tāda pati, taču tiks uzbūvēti divi jauni paviljoni, kurus novietos blakus esošajām biļešu kasēm un savienos ar koncertzāles ēku caur pagrabstāvu un jaunu stiklotu gaiteni esošās pergolas vietā. Katram paviljonam paredzēta sava funkcija – viens būs ieejas vestibils ar galveno ieeju no Turaidas ielas. Otrs paviljons ar kafejnīcas un restorāna funkciju būs teritorijas iekšpusē. Starp abiem paviljoniem paredzēts savienojuma gaitenis, kas ļaus paviljonus savstarpēji norobežot. Pēc restaurācijas un rekonstrukcijas Dzintaru koncertzāles Mazā (slēgtā) zāle būs izmantojama visu gadu, tādējādi būtiski bagātināsies pilsētas kultūras dzīve.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+