×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
19. februāris, 2016
Drukāt

Pabriks: Kamerons Eiropadomē par Lielbritānijas jautājumu izspēlē zināmu drāmu (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Artis Pabriks

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons Eiropadomes sanāksmē par Lielbritānijas un Eiropas Savienības (ES) jautājumu izspēlē zināmu drāmu, piektdien intervijā Latvijas Radio sacīja Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks (“Vienotība”).

Piektdien Briselē turpinās Eiropadomes sanāksme, kurā Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītāji spriež par migrācijas un Lielbritānijas un ES attiecībām. Latviju sanāksmē pārstāv Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

“Šodienas un vakardienas sanāksmē Briselē bija skaidrs, ka uzsvars tiks likts uz jautājumu par Lielbritāniju. Šeit ir jāizspēlē arī zināma drāma, tas nav tikai saturisks, bet arī formas jautājums, jo no vienas puses, Kameronam ir jāparāda, cik nopietni viņš iestājas par pārmaiņām, kuras viņš vēlas panākt Eiropas Savienībā, lai būtu iemesls referendumā aicināt visus Lielbritānijas pilsoņus balsot par palikšanu,” pauda Pabriks.

Politiķis norādīja, ka kritiski ir abi jautājumi – gan par Lielbritāniju, gan migrāciju.

“Lielbritānijas jautājums šeit spēlē galveno lomu arī citu iemeslu dēļ – ir skaidrs, ka migrācijas vai migrantu pārdales, obligāto kvotu jautājumā ar katru nedēļu, kas ir gājusi uz priekšu laika tecējumā, Merkeles kundzei parādās arvien mazākas iespējas panākt to rezultātu, ko viņa vēlējās panākt pirms pusgada,” viņš atklāja.

Pēc eiroparlamentārieša domām, šobrīd būtu ļoti grūti gaidīt risinājumu bēgļu sadalē, jo lielākā daļa Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu nav gatavas to atbalstīt. Pabriks atzīmēja, ka ir mainījusies ES dalībvalstu attieksme – ja iepriekš austrumeiropieši bija sliktie bēgļu sadales jautājumā, tad šobrīd Francijas premjers ir paziņojis, ka iebildīs pret bēgļu obligātajām kvotām, Austrija būvē žogu, lai ierobežotu migrācijas plūsmu.

“Fokuss ir novirzījies no bēgļu sadales uz robežu stiprināšanu, zināmā mērā uzveļot atbildību uz sarunām starp Eiropas Savienību un Turciju, kas ir nākošā sarežģītā lieta tādiem valstu vadītājiem, kā Merkelei,” viņš uzskata.

Pabriks vērtēja, ka “ja bēgļi ir jautājums, kas šķeļ Eiropas Savienības dalībvalstis, jo mēs nevaram atrast kopīgu politiku, tad Eiropas Savienības ārējās robežas stiprināšana, manā izpratnē, ir jautājums, kas spētu vienot ja ne visas, tad vairumu valstu, un tas ir labi”.

Jau ziņots, ka, ceturtdien sākoties ES samitam, kas ilgs divas dienas, Kamerons bija aicinājis citu ES valstu līderus panākt “ticamu” vienošanos par ES reformām, lai viņš jūnijā varētu rīkot referendumu par valsts dalību ES.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Priekš Pabrika varbūt tā ir tikai spēle, bet Kamerons domā valstiskās kategorijās un viņam nav laika shēmot un filozofēt, kā dažiem ES deputātiem. Ārējais parāds otrais lielākais ES – 9 triljoni USD un 400% pret IKP liek viņam rīkoties un ierobežot izdāļāt uz parāda ņemto naudu visiem, kuri ierodas Anglijā. Un pareizi vien ir. Pabrikam tas liekas sīkums, bet ne Kameronam, jo parāds nav brālis.

  2. Pabrika galva aizsargķiverei paredzēta 🙂

  3. “Drāmai” var būt visai tālejošas sekas attiecībā uz ES vispār izdzīvošanu un žurnālisti varētu būt tik laipni un iepazīstināt arī Latvijas iedzīvotājus ar Kamerona konkrētajām prasībām. Tās formulētas BBC interneta vietnē

Draugiem Facebook Twitter Google+