Mobilā versija
Brīdinājums -2.3°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
10. novembris, 2015
Drukāt

Rīgā piedāvās bezmaksas padomus banku parādniekiem

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock
Uzziņa

* Jaunais konsultāciju un mediācijas centrs atrodas Rīgā, Blaumaņa ielā 32–1 (3. stāvā), tālr. 27335508, e–pasts: info@kmc.org.lv

* Darba laiks: pirmdienās, otrdienās, trešdienās no plkst. 8 līdz 16; ceturtdienās no plkst. 10 līdz 18; piektdienās no plkst. 9 līdz 17.

* Konsultācijām sākotnēji ieteicams pieteikties.

Kopš vakardienas Rīgā atvērts konsultāciju un mediācijas centrs, kurā sola bez maksas palīdzēt ar padomiem tiem iedzīvotājiem, kuri iekrituši banku kredītu parādos un nezina, ko turpmāk darīt.

“Padomu sniegsim arī tiem iedzīvotājiem, kuri jūt, ka ienākumu samazināšanās vai citu iemeslu dēļ drīzumā viņiem varētu aizķerties aizdevumu maksājumi. Konsultācijas varam piedāvāt gan klientiem, kam ir aktīvi kredītlīgumi, gan tiem, kuriem pēc ieķīlātā nekustamā īpašuma pārdošanas parāda piedziņas procedūrā ir palikušas neizpildītas saistības pret banku,” vēsta centra vadītāja un pagaidām vienīgā konsultante Diāna Kvedere.

Centra vadītājai jautāju, kāpēc vēl vajadzīgs šāds centrs, ja maksājumu grūtībās nonākušais varētu taisnā ceļā doties uz banku, kurā aizņēmies naudu un kurā pats varētu izstāstīt par savām likstām. Diāna Kvedere atbild, ka bieži maksājumu grūtībās nonākušais baidās pats runāt ar bankas pārstāvi. Tāpat diemžēl diezgan bieži esot tā, ka maksājumu grūtībās nonākušā klienta stāstus bankā nemaz negrib klausīties, tāpat kaut ko grozīt agrāk noslēgtā kredīta līguma noteikumos.

“Ar Latvijas Komercbanku asociācijas atbalstu izveidotā centra misija būtu atjaunot vai uzsākt klienta sarunu ar banku tā, lai atrastu abām pusēm pieņemamu izeju un lai maksājumu grūtībās nonākušie ātrāk varētu atgriezties normālā ekonomiskā un finanšu režīmā,” piebilst asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+