Mobilā versija
+3.3°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
9. janvāris, 2016
Drukāt

Pagājušajā gadā visdāsnāk ziedots “Vienotībai” un “Latvijas attīstībai”

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pagājušajā gadā visdāsnāk ziedots lielākajai koalīcijas partijai “Vienotība” un Saeimā nepārstāvētajai partijai “Latvijas attīstībai”.

Saeimā pārstāvētajiem spēkiem un “Latvijas attīstībai” pagājušajā gadā kopumā saziedots 638 158 eiro, liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) iesniegtā un aģentūras LETA apkopotā informācija.

Partijai “Vienotība” saziedoti 221 201 eiro, bet nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) saņēmusi 52 327 eiro.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ziedojumos saņēmusi 38 675 eiro, bet to pārstāvošajām partijām – Latvijas Zemnieku savienībai (LZS) un Latvijas Zaļajai partijai (LZP) – kontos ieskaitīti attiecīgi 33 492 eiro un 22 925 eiro.

Bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas vadītajai partijai “No sirds Latvijai” atvēlēti 42 503 eiro, bet Latvijas Reģionu apvienība ziedojumos saņēmusi vien 4725 eiro. Apvienība “Saskaņas centrs” ziedojumos saņēmusi 17 991 eiro, bet apvienības partijai “Saskaņa” pārskaitīts 69 321 eiro.

Tikmēr Saeimā nepārstāvētā partija “Latvijas attīstībai” ziedojumos saņēmusi 134 998 eiro.

Likums paredz, ka kopējās vienas fiziskas personas iemaksas kalendārā gada laikā vienai partijai nedrīkst pārsniegt 50 minimālo mēnešalgu apmēru – 18 000 eiro.

Dažas partijas var saņemt valsts budžeta finansējumu. Neraugoties uz valsts budžeta finansējumu, partiju kases joprojām likumīgi var papildināt ar ziedojumiem un biedru naudām.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (55)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Ārsta nāve Siguldas slimnīcas lifta šahtā raisījusi daudz jautājumu (2)73 gadus veca ārsta nāve Siguldas slimnīcas lifta šahtā raisījusi daudz jautājumu. Mirušā atrašanās vieta liek domāt nevis par kritienu, bet, iespējams,
Draugiem Facebook Twitter Google+