Latvijā
Sabiedrība

Pakļuva zem traktora… Vakar ceļu satiksmes negadījumos cietuši 19 cilvēki; ugunsgrēkos – divi 0

Meža ugunsgrēki Grieķijā. REUTERS/LETA

Sestdien satiksmes negadījumos uz Latvijas autoceļiem cietuši 19 cilvēki, liecina Valsts policijas apkopotā operatīvā informācija.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša, viens no negadījumiem ar cietušajiem noticis Vidzemē, kur, 40 gadus veca vīrieša vadīts traktors iebraucis grāvī un apgāzies. Vadītājs pakļuvis zem traktora piespiests pie zemes. No turienes viņu izvilkuši glābēji. Cietušais nogādāts slimnīcā vidēji smagā stāvoklī ar galvas un krūškurvja traumām.

Savukārt Rīgā 14 gadus vecu meiteni notriekusi automašīna. Pusaudze nogādāta slimnīcā ar galvas un kājas traumām.

Diennakts laikā valstī kopumā reģistrēti 84 ceļu satiksmes negadījumi, 15 no tiem – ar cietušajiem. 36 avārijas notikušas Rīgas reģionā, 14 Kurzemē, 13 Zemgalē, 11 Latgalē, bet desmit Vidzemē.

Starp ceļu satiksmes negadījumos cietušajiem ir četri gājēji un velosipēdisti, liecina policijas apkopotā informācija.

Savukārt dzēsti 20 ugunsgrēki, vienā no tiem cietuši divi cilvēki, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

Ugunsgrēks ar cietušajiem reģistrēts plkst.17.49 Rīgā, Salacas ielā, kur apmēram 100 kvadrātmetru platībā degusi garāža, vieglā automašīna un šķūnis. Negadījumā cietuši divi vīrieši, kuri nodoti mediķiem. Ugunsgrēks likvidēts plkst.20.23.

Kāds cits ievērojams ugunsgrēks vakar dzēsts Lielvārdē, Laimdotas ielā. Uz turieni ugunsdzēsēji izsaukumu saņēmuši plkst.10.45. Ierodoties notikuma vietā, VUGD darbinieki konstatējuši, ka divstāvu dzīvojamā mājā deg otrais stāvs un jumta pārsegums kopumā 150 kvadrātmetru platībā. Jau pirms ugunsdzēsēju ierašanās no ēkas bija evakuējušies desmit cilvēki, tāpēc nelaimē neviens fiziski necieta. Ugunsgrēku pilnībā likvidēt izdevās vien plkst.16.28.

Laikā no 7.oktobra plkst.6.30 līdz 8.oktobra plkst.6.30 deviņi ugunsgrēki dzēsti novados, deviņi – Rīgā, bet divi – citās pilsētās.
Vakar VUGD darbinieki arī veikuši 16 glābšanas darbus – 11 novados un piecus Rīgā.

Kopš gada sākuma Latvijā reģistrēti 7466 ugunsgrēki, kuros cietuši 306, bet gājuši bojā 55 cilvēki, tostarp trīs bērni.

LA.lv