×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
9. decembris, 2012
Drukāt

Panāk vienošanos par Kioto protokola otro saistību periodu

Sestdienas, 8.decembra, vēlā pēcpusdienā ANO Klimata konferencē Dohā, Katarā, pēc divu nedēļu darba panākta vienošanās par Kioto protokola otro saistību periodu, tādējādi vienojoties par globālajiem mērķiem siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai no 2013.gada līdz 2020.gadam, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Barševska.

Panāktā vienošanās paredz, ka tiek turpināta aizsāktā klimata politika un darbs pie klimata pārmaiņu samazināšanas pasākumiem.

Konferences pēdējās 48 stundas visas ANO Konvencijas par klimata pārmaiņām un tās Kioto protokola dalībvalstis pavadīja neskaitāmās bilaterālās un multilaterālās sarunās, lai vienotos par katru no akceptējamiem nosacījumiem cīņā ar klimata pārmaiņām.

Latvijas delegācijas vadītājs, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Aleksandrs Antonovs uzsver: “Neskatoties uz to, ka Eiropas Savienība bija izvirzījusi ambiciozākus mērķus, esam apmierināti ar Dohas klimata konferences rezultātu – vienošanos par Kioto protokola otro saistību periodu. Ir gandarījums, ka Dohas konference ir izdevusies, un tajā pieņemti līdz šim visbūtiskākie lēmumi kopš neveiksmīgās Kopenhāgenas klimata konferences 2009.gadā”.

Latvija turpinās aktīvi piedalīties Eiropas Savienības un starptautiskās klimata politikas procesos 2013.gadā. Viens no galvenajiem uzdevumiem Latvijai nākamajā gadā ir nacionālās adaptācijas stratēģijas izstrāde un apspriešana.

Pašlaik spēkā esošais Kioto protokols nosaka siltumnīcefekta gāzu emisiju ierobežojumus tikai daļai pasaules attīstīto valstu. Tādējādi tie nav pietiekami zinātnieku noteiktā mērķa visaptverošu globālo klimata pārmaiņu novēršanai sasniegšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+