×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2017
Drukāt

Lembergs kārtējo reizi kļūst par Ventspils mēru (7)

Foto - Ģirts ZvirbulisFoto - Ģirts Zvirbulis

Par Ventspils domes priekšsēdētāju šodien pārvēlēts Aivars Lembergs, kuru atbalstīja deviņi no 13 domes deputātiem. Viņš šo amatu pildīs jau septīto pašvaldības sasaukumu pēc kārtas.

Pilsētas domes priekšsēdētāja amatam bija izvirzīti divi kandidāti – partijas “Latvijai un Ventspilij” (“LV”) līderis Aivars Lembergs un apvienotā saraksta Nacionālā apvienība/”Vienotība”/Latvijas Reģionu apvienība pārstāvis Ģirts Valdis Kristovskis.

“Lemberga kungs pašvaldību vada vairāk kā 20 gadus un visas pozitīvās pārmaiņas pilsētā notikušas viņa vadībā,” teica domes deputāts Jānis Vītoliņš, izvirzot Lemberga kandidatūru mēra amatam. Viņš arī atgādināja, ka lielais vairums ventspilnieku socioloģiskajās aptaujās pašvaldības un tās vadītāja darbu vērtējot pozitīvi, turklāt Lembergs pašvaldību vēlēšanās saņēmis lielu skaitu plusiņu (3914 plusiņi un 846 svītrojumi).

Apvienotā saraksta pārstāvji iebilda pret Vītoliņa priekšlikumu, norādot, ka ilggadējā pilsētas vadītāja iespējas veikt savus pienākumus ir ierobežotas pret viņu sākto tiesvedību dēļ.

“Kolēģi, šodien mums ir iespēja ievēlēt priekšsēdētāju, kurš varētu saņemt visu klātesošo Ventspils pilsētas domes deputātu atbalstu. Tāpēc aicinām partijas “Latvijai un Ventspilij” deputātus Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amatam no sava vidus virzīt personu, kura nav aizkavēta pildīt savus pienākumus,” domes sēdē teica apvienotā saraksta pārstāvis Aivis Landmanis. Tomēr neviens cits no Lemberga partijas biedriem nesaņēmās konkurēt ar savu līderi, tādēļ apvienotais saraksts mēra amatam pieteica savu kandidātu Ģirtu Valdi Kristovski.

Viņš savā uzrunā atzina Lemberga nopelnus pilsētas attīstībā, bet vienlaikus atgādināja par viņa kriminālajām apsūdzībām, kas traucē pilnvērtīgi vadīt pilsētu.

“Diemžēl, politiskā atbildība, ka politiskās kultūras kritērijs izpaliek,” secināja
Kristovskis, kā pozitīvu paraugu minot nu jau bijušo Briseles mēru Ivanu Majēru, kurš nesen atkāpās no sava amata daudz mazāku pārkāpumu dēļ. Lembergs un citi “LV” pārstāvji šo runu klausījās garām sejām, bet neko neiebilda un nemēģināja atspēkot.

Saskaņā ar Ventspils vēlēšanu komisijas vadītājas Baibas Līdakas nolasītajiem domes balsojuma rezultātiem, Lembergu atbalstījuši deviņi “LV” deputāti, “pret” bijuši visi četri apvienotā saraksta pārstāvji. Savukārt Kristovskim rezultāts esot bijis pretējs – “par” četri un “pret”
deviņi.

Aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās Ventspils pilsētas domē izdevās iekļūt tikai divu partiju pārstāvjiem – 9 no 13 mandātiem ieguva Lemberga vadītā partija “LV”, bet atlikušos četrus – apvienotais saraksts Nacionālā apvienība/”Vienotība”/Latvijas Reģionu apvien

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. IEVĒLĒJA LEMBERGU! LAI KĀDS IR LEMBERGS, VIŅŠ IR SAIMNIEKS!?! GRIBĒTU UZZINĀT, KURAM NO SAEIMAS UN VALDĪBAS NEKAS NAV PIELIPS PIE ROKĀM???????? DOMĀJU, KA ARĪ KRISTOVSKIS NAV IZŅĒMUMS!? JA MŪSU VALSTS BŪTU VADĪTA PĒC LABĀKĀS SIRDSAPZIŅAS, MĒS NEBŪTU TAGADĒJĀ SITUĀCIJĀ: kur NORMĀLA samaksa par padarīto darbu; kur ATBALSTS uzņēmējiem; kur atbalsts NODOKĻU maksātājiem – godīgiem uzņēmējiem; kur domāts par ģimenēm ar bērniem; kur domāts par pensionāriem, kuri šobrīd lielā skaitā jau tuvojas nabadzības statusam pie cenu nenormālā pieauguma ik ceturksni, utt. MĒS TURPINĀM GRIMT UN PAR MUMS TURPINA ŅIRGĀTIES! Toties Ventspilī ir darbs ( JA GRIB STRĀDĀT) un normāla darba alga, nerunājot par pārējo valsti, izņemot ūdensgalvu RĪGU!?? Par KO spriedelējam??? KAS TAGAD KRISTOVSKIM LIEGTU STRĀDĀT ĢENIĀLI, JO VISS PILSĒTĀ NOSTĀDĪTS UN IZVEIDOTS UZ LABĀKO??? KĀPĒC NERAUTIES PIE VARAS??? BET KUR VIŅŠ BIJA ŠOS GADUS???? K U R????

  2. Vēl kāds iecerētais kumoss palicis nonorīts.

  3. NO TO VECO KRABI ARI NEKADA JEGA VENTSPILS IEDZIVOTAJIEM…JA JA VENTSPILVIEKIEM NAVA…..TURISTIEM JA;;;;;;;VIS IR SKAISTI……………………………………………………

  4. Lai slava tam
    Lai slava tam. Tam Ventspils mēram
    Lembergam!

  5. Eh, kā vajadzēja ievēlēt Kristovski, un tad visus lēmumu projektus izbalsot. Redzētu, ko viņš darītu, tak jau tikai 4 balsis vien ir! Vienīgi žēl, ka pilsētas attīstība apstātos…

  6. Apsveicu Saimnieku!

Draugiem Facebook Twitter Google+