×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2017
Drukāt

Porošenko Rīgā: Krievija vēlas provocēt, nevis piedalīties Eirovīzijā (28)

Vizītē Latvijā ieradies Ukrainas prezidents. Foto - LETAVizītē Latvijā ieradies Ukrainas prezidents. Foto - LETA

Šodien vienas dienas oficiālā vizītē Latvijā, savas kundzes Marinas pavadīts, ieradies Ukrainas prezidents Petro Porošenko. Apmeklēt Latviju viņu pagājušā gada septembrī ielūdza Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kad abi tikās ikgadējā ANO Ģenerālās asamblejas sesijā Ņujorkā.

Porošenko Ukrainas valsts vadītāja statusā reiz jau ir apmeklējis Latviju – tas notika 2015. gada maijā Rīgā sarīkotajā Austrumu partnerības samitā, ko Latvija organizēja kā ES prezidējošā valsts.

Šoreiz programma ir saistīta ar divpusējām starpvalstu attiecībām. Paredzētas sarunas gan ar Latvijas Valsts prezidentu Vējoni, gan premjeru Māri Kučinski (ZZS), kā arī darba pusdienas ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci un divpusējo līgumu parakstīšana. Tāpat notiks ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa.

Ukrainas mediji vēsta, ka P. Porošoneko plāno apraudzīt arī ievainotos ukraiņu karavīrus, kuri atlabst Nacionālajā rehabilitācijas centrā “Vaivari”. Tikmēr Marina Porošenko atsevišķā programmā apmeklēs Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Rīgas Ukraiņu vidusskolu un Vaivaru pamatskolu.

No Latvijas P. Porošenko dosies tālāk vizītē uz Dāniju. Sarežģītā ārpolitiskā situācija, ko rada Krievijas īstenotā Krimas aneksija un Kremļa veicinātā karadarbība Austrumukrainā, kopā ar ekonomiskajām grūtībām prasa no pašreizējā Ukrainas vadītāja daudz laika pavadīt ārpus valsts, meklējot gan starptautisko diplomātisko, gan finansiālo atbalstu, gan runājot par bezvīzu režīma ieviešanu ar ES, par kuru Eiropas Parlaments balsos 6. aprīlī. Pēc Ukrainas mediju ziņām, P. Porošenko šā gada ārvalstu vizīšu lidojumu budžets pārsniedz miljonu eiro.

Fakti. Petro Porošenko

* Par Ukrainas prezidentu Petro Porošenko ievēlēts 2014. gada 7. jūnijā. Pirms tam ieņēma dažādus amatus Ukrainas valdībā. Joprojām ir viens no populārākajiem politiķiem Ukrainā, lai gan atbalsts svārstās tikai 12 – 18% robežās.

* Pirms nodošanās politikai, miljardieris Porošenko ilgu laiku tika pieskaitīts ietekmīgākajiem ukraiņu oligarhiem. 2014. gadā viņš bija sestais bagātākais cilvēks Ukrainā. P. Porošenko pieder ap 100 uzņēmumu, no kuriem pazīstamākais ir konditorijas ražotājs “Roshen”, kamdēļ agrāk viņu bieži sauca par “šokolādes karali”. Stājoties amatā, biznesu P. Porošenko nodeva pārvaldībā trasta fondam “Rothschild Trust”.

* Ukrainas prezidents stingri turas pie pozīcijas, ka karš vai miers Austrum­ukrainā ir pilnībā atkarīgs no pašreizējās varas Krievijā, kas ir agresorvalsts.

* Viņš ir pārliecināts, ka Ukrainai jākļūst par NATO dalībvalsti, un viens no pēdējā laika solījumiem ir atbilstoša referenduma organizēšana Ukrainā.

* Ukrainas ekonomisko stāvokli kādā sanāksmē marta beigās P. Porošenko salīdzināja ar slimnīcas pacientu: “Mēs, būdami jau uz viņsaules robežas, tomēr nonācām reanimācijā un izdzīvojām; kādu laiku pavadījām intensīvās terapijas palātā un tagad atkal nostājamies uz kājām.”

* Petro un Marinai Porošenko ir četri bērni. Vecākais dēls Oleksijs arī ir politiķis.

* Tekoši runā ukraiņu, krievu, rumāņu un angļu valodā.

* Sirgst ar cukura diabētu.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Virs zemes nav taisnības, dūrei tik spēks,
  Kas varmākiem skādi dar, nosaukts tiek grēks,
  Par tiesnešiem. cienīti blēži sēž
  Un “godīgi” ādu nost citiem plēš,
  Un cienīgtēvs, zaglis, teic sprediķus:
  “Tik pacieties, debesīs labāki būs!”

  Virs zemes nav laimes, tik zvēru pulks bļauj,
  Viens otram iz mutes tie kumosu rauj,
  Un priecīgs ikkatris, kad vēders tam pilns,
  Kad bērni ir veseli, dzīvoklis silts.
  Un glaimojot salkušie rakstnieki sauc:
  “Cik praktiska tauta, tai cerību daudz!”

  Jā, cerību gan. Bet nosirmos laiks,
  Vēl redzams būs strādnieku moku pilns vaigs,
  Vēl liekēži slinkos un godīgi krāps,
  Vēl ļaudis pēc debesu valstības slāps,
  Zem kājām varmākas taisnību mīs,
  Par kaujamiem lopiem vēl cilvēkus dzīs,

 2. Leon, ja Krievijas pilsoņi, kas dzīvo Rīgā izteiks vēlmi dzīvot atsevišķi no Latvijas , tad arī Rīgu pievienosim Krievijai?

  • А как же! И всю Латвию тоже. Сбудутся все ваши кошмарные сны. Ты главное, нагнетай по больше!

 3. Nacistiskais Pūķina režīms ir provokācija visai civilizētai pasaulei.

 4. Vai mums savu žīdu nav (Ždanoka,Mamikins, Godmanis,Gailis un t.t.) Kuri iznīcinā Latviju? Vēl šitais ASV ieliktenis,kurš pret invalīdiem izturas kā fašisti kara laikā.

  • Tikai krievu fašistiskie izdzimteņi sūta karā invalīdus, cilvēkiem tas nav pieņemts. Ukrainas temīdai nav īpaša pieeja invalīdiem, pret visiem tā attiecas vienādi. Samoilova ir pārkāpusi Ukrainas likumus un tāpēc, pašsaprotami, nedrīkst ierasties Kijevā.

   • Настоящий выродок – только ты сам, Улдис! Только больные уроды могут «воевать» с девушкой – инвалидом.

 5. Bendera lasies mājās!

 6. nu poroš un viņa iedzimtais stulbums. karot ar invalīdi, dziedātāju jau principā ir viss uz ko kijeva spējiga, līdzigi kā musu rinka. bet ar to jau pasuli savā pusē nenoskaņosi, tikai par apsmieklu kļus

 7. “asprātība” nevietā. Porošenko uz Latviju brauc kā savas valsts prezidents.

 8. Nepatīkami pārsteidz Viestura Sprūdes (ja vien virsraksta autors nav kāds cits) zemais kultūras līmenis (vai arī nožēlojamā humora izjūta).

 9. Varbūt taisnība tiem asprātīgajiem ļautiņiem, kuri it kā joko:”Pasaulē visi ir žīdi, tikai ne visi atzīstas”.

 10. ne šokolādes karalis. Konfektēs pēdējos gados vairs neliek šokolādi – kaut kādu aizvietotāju, garšo pēc saldinātiem miltiem. Cenas gan palikušas tikpat augstas. Ar šokolādi ir cauri.

  • ta i LAIMA ari ir fiktivsurogat masa -palikusi vien vecie nosaukumi-bez shokolades -viltus un piepishana vala visaa latvijas zeme

 11. Kas atļāva neatkarīgās valsts Ukrainas prezidentu nosaukt agresora-Krievjas izdomātajā lamu vārdā?

 12. Bijušais zemessargs Atbildēt

  Brīvu Ukrainu no krievu utaino okupantiem !!!

 13. Ar kādām tiesībām virsrakstā tiek pasniegts KRIEVIJAS ĪSTENOTĀ VEICINĀTĀ KARADARBĪBA.Kur ir pierādījumi, krievija nav latvija, tā aizstāv savu pilsoņu izteikto vēlmi dzīvot atsevišķi no Ukrainas, a pie mums, – diena nodzīvota un labi. Pieskaitiet tos bezdarbniekus,kuri ir izbraukuši trimdā ,lai izbarotu gimenes, un tad paskaitat % bezdarbalimeņa latvijā.Latgale ir kokos ieaugusi, pusvidzemes neapdzīvotu teritoriju, Atbraucis priekš kā, lai ieved kārtību savā valstī un tad lai braukā un palepojas ar sasniegumiem. Pieradis ar izstieptu roku staigāt.Lai papriekšu parādus Krievijai atdod,kamēr ne vien krimu ,bet visu Ukrainu nāksies atdot, Mums par parādiem gimeni no mājas bankas izliek momentā,

  • Ne tikai atsevišķi no Ukrainas, bet arī atsevišķi no Latvijas, Somijas, Vācijas, Argentīnas . Atsevišķi no civilizētām baltu, slāvu, somugru, tjurku, mongoļu tautām. Jums civilizācijas atkritumiem, zemākiem primātiem, vispār nav jābūt uz cilvēku planētas.

   • kas liedza krieviem no doņeckas braukt trimdā uz moskoviju?? lētāk būtu bijis katram izbraucējam no ukrainas uz krieviju uzcelt māju un nopirkt skapi nekā sākt karu. krieviem trūkst racionālās domāšanas, tas daudz ko jau pa tautu izsaka kopumā.

    • С Родины не бегут, Родину – защищают! Вот только вам этого не понять, ибо сами то вы умеете хорошо делать только первое!

   • Сам ты – отбросы цивилизации! Ишь ты, какой «оценщик» выискался!

 14. “Tekoši runā ukraiņu, krievu, rumāņu un angļu valodā”. Nu, ukrainiski viņš runā viduvēji, teiksim tā. Bet savu dzimto senču valodu iemācīties bija par grūtu, es domāju – ivritu. Varēja gan pacensties.

  • Kāds šeit sakars ar ivritu? 90% pasaules žīdu ir tjurku izcelsme(hazāri) un ar semītiem viņiem nav ģenētisku saišu. Runa nav par to, bet gan, ka atšķirībā no negatīvās selekcijas, homo russicus, viņš ir bijis spējīgs apgūt vairāk, kā vienu valodu.

Draugiem Facebook Twitter Google+