×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
15. marts, 2017
Drukāt

Paplašina personu loku, kurām pienāksies īpašuma nodokļa atlaide (7)

Foto Reuters/Scanpix/LETAFoto Reuters/Scanpix/LETA

Arī daudzbērnu ģimenes pirmās pakāpes augšupējiem radiniekiem – vecāka, audžuvecāka vai aizbildņa mātei vai tēvam – pienāksies nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojums. Šāds priekšlikums otrdien, 15.martā, atbalstīts Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, virzot izskatīšanai otrajā lasījumā Saeimas sēdē grozījumus likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli”, informēja Saeimas preses dienests.

Nodokļa atvieglojumu daudzbērnu ģimenes bērnu vecvecāki varēs saņemt, ja attiecīgais īpašums, kur dzīvesvieta deklarēta arī daudzbērnu ģimenei, ir viņu īpašumā.

“Šāds risinājums būtu taisnīgs situācijās, kad daudzbērnu ģimene dzīvo kopā ar bērnu vecvecākiem viņiem piederošā īpašumā, jo praksē bieži vien maksu par īpašumu samaksā pati ģimene, kas arī faktiski ir attiecīgā nekustamā īpašuma mantinieki,” priekšlikuma būtību raksturo Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns.

Patlaban noteikts, ka nodokļa atvieglojumu 50 procentu apmērā no aprēķinātās nodokļa summas piemēro, ja nekustamais īpašums pieder arī kādam no daudzbērnu ģimenes bērniem. Komisijā atbalstīts priekšlikums, kas paredz maksimālo nodokļa atvieglojuma summu no līdzšinējiem 427 palielināt līdz 500 eiro.

Tāpat Budžeta komisijas deputāti šodien atbalstīja priekšlikumu, kas saskaņā ar iepriekš Bērnu tiesību aizsardzības likumā precizēto daudzbērnu ģimenes definīciju paredz tiesības nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu no nākamā gada saņemt daudzbērnu ģimenei, ja kāds no bērniem līdz 24 gadu vecumam turpina mācīties vispārējās, profesionālās vai augstākās izglītības mācību iestādē.

Vienlaikus, ņemot vērā Izglītības un zinātnes ministrijas kavēšanos ar studējošo reģistra izveidi, Budžeta komisija nolēma ar vēstuli vērsties ministrijā, aicinot skaidrot iemeslus, kādēļ līdz šim pašvaldībām nav pieejami dati par bērniem, kuri turpina mācīties, un nekavējoties meklēt risinājumu nepieciešamās informācijas nodrošināšanai pašvaldībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. kur un kam kabatā nonāk nekustamā īpašuma nodokļi?

 2. Pašvaldību un valsts alkatība nekustamā īpašuma nodokļa iekasēšanā sasniegusi nebijušus apmērus.
  Gatavi atņemt mājas , zemi par bezjēdzīgi augsta nodokļa nenomaksāšanu Latvijas pamatiedzīvotājiem.
  Jo pašiem vajag lielas algas, modernas automašīnas, degvielu tām par šo naudiņu.

 3. …pazemošana ir pareizais vārds… cik daudz dažādu atlaižu pozīciju nav jāizdomā, lai nespētu aizdomātos atcelt nodokli mājoklim – ko neizmanto saimnieciskai darbībai… par zemi varētu būt jēga nodokli saglabāt – lai lai īpašnieks pašvaldību uztur – neatkarīgi, vai IIN maksā šajā vai citā pašvaldībā… jumts virs galvas nav tas, kā dēļ būtu jādreb par nodokļa apmēru… 🙁 un neatkarīgi, vai sociāli neaizsargāts, vai nodarbinātais ar vidējo izpeļņu…

 4. pazemošana ir pareizais vārds… cik daudz dažādu atlaižu pozīciju nav jāizdomā, lai nespētu aizdomātos atcelt nodokli mājoklim – ko neizmanto saimnieciskai darbībai… par zemi varētu būt jēga nodokli saglabāt – lai lai īpašnieks pašvaldību uztur – neatkarīgi, vai IIN maksā šajā vai citā pašvaldībā… jumts virs galvas nav tas, kā dēļ būtu jādreb par nodokļa apmēru… 🙁 un neatkarīgi, vai sociāli neaizsargāts, vai nodarbinātais ar vidējo izpeļņu…

 5. Nevis jāpazemo cilvēki, atlaides dodot, bet nodoklis jāizrēķina saprātīgs.

 6. Ilmārs 5 līmeņa profesionāls maģistrs mērniecībā un zemes ierīcibā Atbildēt

  Beidzot pēc 26 gadiem 100 gudrajiem pieleca ,ka Latvijā ir dzimtas īpašumi.,bet ar datorizēto uzskaiti ir gaužām bēdīgi ,jo valstī nav VIENOTAS sistēmas.

 7. Un kā ir ar ģimenēm, kurās dzīvo 1 vai 2 grupas invalīdi?

Draugiem Facebook Twitter Google+