×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. februāris, 2012
Drukāt

Par 36 tonnu dīzeļdegvielas zādzību no naftas vada aizturēti astoņi cilvēki

degvielas_uzpilde2

Ventspilī aizdomās par 36 tonnu dīzeļdegvielas zādzību no naftas produktu cauruļvada “Polocka-Ventspils” aizturēta astoņu personu grupa. Aizturēšanu Valsts policijas (VP) Kriminālizmeklēšanas pārvaldes darbinieki veikuši sadarbībā ar citu VP struktūrvienību darbiniekiem un SIA “Latrostrans” drošības dienestu .

Pēc veiksmīgi īstenotās izmeklēšanas četri grupas dalībnieki tika aizturēti zādzības izdarīšanas brīdī Ventspils novada Rendas pagastā. Policija atklāja, ka no naftas vada līdz zādzības vietai bija izveidots vairāk nekā piecus kilometrus garš atvads. Tas bija piestiprināts automašīnai ar piekabi, kas tika izmantota dīzeļdegvielas pārvadāšanai. Līdz aizturēšanas brīdim vīriešiem bija izdevies nozagt 36 tonnas dīzeļdegvielas aptuveni 30 000 latu vērtībā, aģentūru LETA informēja VP preses pārstāve Sintija Virse.

Turpinot izmeklēšanu, policija aizturēja arī iespējamos noziedzīgā nodarījuma organizatorus – divus vīriešus. Visi no aizturētajiem ir jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā.

Par zādzības faktu policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175.panta 4.daļas – par zādzību, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa. Minētais likuma pants vainīgās personas paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Sešām aizturētajām personām piemērots apcietinājums, savukārt divām – ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Pateicoties policijas intensīvam izmeklēšanas darbam, aizturot vairākas personas, kas specializējās šīs kategorijas noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, kā arī dažāda rakstura preventīvajiem pasākumiem, pēdējo gadu laikā līdzīgu zādzību skaits ir ievērojami samazinājies. 2009.gadā tika konstatēti 177 šādu zādzību gadījumi, 2010.gadā – 111 gadījumi, savukārt aizvadītajā gadā vien 41 zādzība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+