Mobilā versija
+0.4°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
23. marts, 2015
Drukāt

Par apvienošanās savlaicīgu nepaziņošanu soda “LUKoil Baltija R” un “Akselss”

Foto: LETAFoto: LETA

SIA "Lukoil Baltija R" degvielas uzpildes stacija.

Konkurences padome (KP) par apvienošanās savlaicīgu nepaziņošanu degvielas tirgotājiem “LUKoil Baltija R” un “Akselss” piemērojusi sodu 104,4 tūkstošu eiro apmērā, pavēstīja padomes Komunikācijas nodaļas vadītāja Inita Kabanova.

Viņa norādīja, ka abi degvielas tirgotāji slēptā veidā darbojās kā viens uzņēmums jau kopš 2010.gada decembra un KP atļauju lūdza tikai 2015.gada sākumā.

“Saskaņā ar Konkurences likumu lieliem apvienošanās darījumiem ir nepieciešama KP atļauja. Tādējādi valsts var nepieļaut būtisku konkurences samazināšanos un novērst patērētājiem un citiem uzņēmumiem nelabvēlīgas izmaiņas tirgū. Ja uzņēmumi apvienojas bez KP atļaujas, valsts nevar īstenot savu pienākumu aizsargāt konkurenci tirgū, un tirgus struktūrai var tikt nodarīts neatgriezenisks kaitējums. Tāpēc par apvienošanās savlaicīgu nepaziņošanu uzņēmumiem paredzēts naudas sods,” klāstīja Kabanova.

Pēc viņas teiktā, “LUKoil Baltija R” un “Akselss” sadarbība attīstījās franšīzes līguma ietvaros un, sākot ar 2010.gada decembri, uzņēmumi slēptā veidā sāka darboties kā viens uzņēmums – “LUKoil Baltija R” īstenoja faktisku vienpersonisku izšķirošu ietekmi kompānijā “Akselss”, savukārt ziņojumu par apvienošanos uzņēmumi KP iesniedza vien 2015.gada sākumā – pēc tam, kad KP pievērsa pastiprinātu uzmanību uzņēmumu darbībai.

Uzņēmumiem piemērotais naudas sods – 104,4 tūkstoši eiro – ir lielākais, ko KP līdz šim piemērojusi par šāda veida pārkāpumu. Vienlaikus, nosakot naudas soda apmēru, KP ņēma vērā, ka uzņēmumi sniedza padomei nepieciešamo informāciju par notikušo apvienošanos, kā arī noslēdza ar iestādi administratīvo līgumu, atbilstoši kuram uzņēmums piemēroto naudas sodu jau ir iemaksājis valsts budžetā.

“Izvērtējot jau notikušo uzņēmumu apvienošanos, KP secināja, ka tā nerada kaitējumu konkurencei un attiecīgi ir atļaujama. Pirms apvienošanās abi uzņēmumi vienlaikus darbojās un konkurēja tikai Rīgā un Valmierā, bet pēc apvienošanās – arī Jēkabpilī, Jelgavā un Liepājā. Tomēr nevienā no šīm teritorijām apvienošanās dalībnieku tirgus daļu nepalielinājās būtiski, kā arī tajās darbojas citi konkurējoši degvielas mazumtirgotāji,” skaidroja Kabanova un piebilda, ka apvienošanās nav radījusi būtiskas izmaiņas arī degvielas vairumtirdzniecības tirgū, jo “Akselss” tirgus daļa tajā ir neliela – uzņēmums nav starp 40 lielākajiem tirgus dalībniekiem.

Kompānijā “LUKoil Baltija R” aģentūrai BNS atturējās no komentāru sniegšanas saistībā ar KP piemēroto sodu.

KP atļauja apvienošanās veikšanai nepieciešama, ja apvienošanās dalībnieku kopējais apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā Latvijā ir bijis ne mazāks par 35 572 000 eiro vai apvienošanās dalībnieku kopējā tirgus daļa konkrētajā tirgū pārsniedz 40%.

Pērn “Lukoil Baltija R” bija trešais lielākais degvielas mazumtirgotājs, savukārt “Akselss” – bija sestais lielākais.

Pievienot komentāru

Valsts šauj pa uzņēmējiem, bet korumpētos ierēdņus saudzēKad valstij jāuzmana uzņēmēji, tā ar Konkurences likumu noteikusi plašas sankcijas, bet, kad valsts pārvaldei jākontrolē pašai sevi, tad Valsts kontroles rokās
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+