×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. maijs, 2014
Drukāt

Par daļu CSDD peļņas iegādāsies pirmos 20 fotoradarus

Foto: LETAFoto: LETA

Pirmdien, 26. maijā, valdība atbalstīja Satiksmes ministrijas ierosinājumu VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) Valsts kasē ieskaitāmo dividenžu daļu novirzīt fotoradaru iegādei un Biķernieku kompleksās sporta bāzes attīstībai, informē Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Svikliņa.

Valdība pirmdien lēma, ka šī peļņas daļa netiek ieskaitīta Valsts kasē kā dividendes, bet tiks novirzīta ceļu satiksmes uzlabošanas pasākumiem, proti, fotoradaru iegādei – 996 000 eiro apmērā, kā arī nacionālās nozīmes sporta objekta – Biķernieku kompleksās sporta bāzes sakārtošanai un attīstībai – 637 000 eiro apmērā.

Kopumā CSDD komercdarbību 2013. gadā noslēgusi ar peļņu 1,63 miljonu eiro apmērā. Saskaņā ar normatīvajiem aktiem, minimālā dividendēs izmaksājamā peļņas daļa, ko valsts kapitālsabiedrība ieskaita valsts kasē, ir 90 procenti no attiecīgā gada tīrās peļņas, ja likumā “Par valsts budžetu” nav noteikts citādi.

Tāpat valdība pirmdien skatīja informatīvo ziņojumu “Par fotoradaru tehnoloģiskajiem risinājumiem un ieviešanas gaitu” kurā iekļauta informācija par veiktajiem un plānotajiem priekšdarbiem, lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un uzsāktu stacionāro ātruma kontroles mērierīču ieviešanu 2014. gada nogalē.

Veicot satiksmes drošības analīzi un izvērtējot ceļu posmus, izvēlētas pirmās 20 vietas, kurās ir aktuāla braukšanas ātruma kontrole ar fotoradariem. Tās saskaņotas ar Valsts policiju, VAS “Latvijas Valsts ceļi”, Rīgas domes Satiksmes departamentu, Latvijas Pašvaldību savienību, kā arī ar satiksmes drošības ekspertiem. Ar plānotajām fotoradaru uzstādīšanas vietām un ar informāciju par tām var iepazīties CSDD mājaslapā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+