Mobilā versija
Brīdinājums -0.9°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
26. maijs, 2014
Drukāt

Par daļu CSDD peļņas iegādāsies pirmos 20 fotoradarus

Foto: LETAFoto: LETA

Pirmdien, 26. maijā, valdība atbalstīja Satiksmes ministrijas ierosinājumu VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) Valsts kasē ieskaitāmo dividenžu daļu novirzīt fotoradaru iegādei un Biķernieku kompleksās sporta bāzes attīstībai, informē Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Svikliņa.

Valdība pirmdien lēma, ka šī peļņas daļa netiek ieskaitīta Valsts kasē kā dividendes, bet tiks novirzīta ceļu satiksmes uzlabošanas pasākumiem, proti, fotoradaru iegādei – 996 000 eiro apmērā, kā arī nacionālās nozīmes sporta objekta – Biķernieku kompleksās sporta bāzes sakārtošanai un attīstībai – 637 000 eiro apmērā.

Kopumā CSDD komercdarbību 2013. gadā noslēgusi ar peļņu 1,63 miljonu eiro apmērā. Saskaņā ar normatīvajiem aktiem, minimālā dividendēs izmaksājamā peļņas daļa, ko valsts kapitālsabiedrība ieskaita valsts kasē, ir 90 procenti no attiecīgā gada tīrās peļņas, ja likumā “Par valsts budžetu” nav noteikts citādi.

Tāpat valdība pirmdien skatīja informatīvo ziņojumu “Par fotoradaru tehnoloģiskajiem risinājumiem un ieviešanas gaitu” kurā iekļauta informācija par veiktajiem un plānotajiem priekšdarbiem, lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un uzsāktu stacionāro ātruma kontroles mērierīču ieviešanu 2014. gada nogalē.

Veicot satiksmes drošības analīzi un izvērtējot ceļu posmus, izvēlētas pirmās 20 vietas, kurās ir aktuāla braukšanas ātruma kontrole ar fotoradariem. Tās saskaņotas ar Valsts policiju, VAS “Latvijas Valsts ceļi”, Rīgas domes Satiksmes departamentu, Latvijas Pašvaldību savienību, kā arī ar satiksmes drošības ekspertiem. Ar plānotajām fotoradaru uzstādīšanas vietām un ar informāciju par tām var iepazīties CSDD mājaslapā.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+