Foto – Shutterstock

Par mata tiesu. Viss par jaunākajām epilācijas metodēm 0

Pēdējos gados parādās dažādu fotoepilatoru piedāvājumi. Gribu dzirdēt profesionāļu domas, cik tie ir efektīvi, salīdzinot ar citām epilācijas metodēm. Vai uz visiem laikiem var tikt vaļā no matiņiem, kā tiek solīts, un ir vērts par lielu naudu iegādāties šo ierīci? Ludmila Rēzeknes novadā.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Vēlme atbrīvoties no nevēlama apmatojuma nodarbina daudzu sieviešu prātus. Ja tie ir tikai atsevišķi matiņi, tos var izraut ar pinceti, tomēr biezāka apmatojuma likvidēšanai būs vajadzīgas citas metodes. Rezultāts ir atkarīgs no pašas iemaņām vai no meistara prasmes, no ādas īpatnībām un izmantotās metodes. To izvēloties vai iegādājoties ierīci liekā apmatojuma iznīcināšanai, jāizprot atšķirības. Bet diemžēl neviena metode nesniedz simtprocentīgu garantiju, ka matiņi nekad vairs neataugs.

Saudzīgā pieeja

Skūšana joprojām ir viens no populārākajiem veidiem, kā atbrīvoties no liekajiem matiņiem uz kājām, padusēs un bikini zonā. Skuvekļi un skūšanas putas vai gels nav dārgi, un izmantošana ir vienkārša un ātra, metode nav sāpīga. Procedūras laikā nedrīkst izmantot dušas želeju vai ziepes, jo tās sausina ādu un padara to ļenganu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirms skūšanas ieteicams veikt maigu pīlingu, jo tas palīdz mazināt ādas kairinājumu pēc procedūras. Savukārt noskalošanās ar siltu ūdeni palīdz ādai kļūt elastīgākai, mazina apsārtumu un atvieglo skūšanos. Lai novērstu ādas kairinājumu, iekaisumu un matiņu ieaugšanu, jāizvēlas piemērotākais un kvalitatīvākais ķermeņa kopšanas instruments un tā lietošanas tehnika. Jāpievērš uzmanība arī tam, lai skuveklis nav nodilis, pēc vairākkārtējas lietošanas tas jānomaina pret jaunu.

Lai iespējami mazāk traumētu ādu, skūšanas virziens nedrīkst būt haotisks, matiņi jāskuj to augšanas virzienā, skuveklim vienmēr jābūt tīram un asam, un metode nav piemērota īpaši jutīgām vietām.

Diemžēl procedūra jāatkārto ik pēc dažām dienām, jo matiņi ataug ātri, ir rupji un asi. Pēc skūšanās bieži iespējams, ka matiņi ieaug un veidojas folikulīts – strutains mata sīpoliņa iekaisums. To provocē nomierinoša losjona vietā izmantots barojošs krēms, kas aizsprosto poras.

Trimmeri vairumā gadījumu netiek izmantoti, lai atbrīvotos no apmatojuma, bet gan tā korekcijai, veidojot precīzas līnijas, un apcirpšanai vienādā garumā. Tādēļ šīm ierīcēm parasti komplektā ir speciāli uzgaļi atkarībā no mērķa.

Depilācijas krēms ir vēl viens vienkāršs veids, kā ātri atbrīvoties no nevēlamajiem matiņiem. Ķīmiskie komponenti atmiekšķē un izšķīdina vājāko matiņu struktūru, taču spēcīgākos ne vienmēr izdodas pievārēt. Rīkojoties atbilstoši lietošanas instrukcijai un, ja nav alerģijas, metodi var uzskatīt par nosacīti saudzīgu – uzklāj, nogaidi un noņem vai nomazgā ar siltu ūdeni! Tiesa, krēma agresīvās sastāvvielas nokļūst arī ādā, taču vēlamais rezultāts, salīdzinot ar skūšanu, ir nedaudz noturīgāks.

Bez žēlastības

Epilators palīdz iegūt gludu ādu uz krietni ilgāku laiku – līdz pat trim nedēļām. Šīs ierīces rotējošie metāla diski ir kā daudzas pincetes, kas ar sakni izrauj matiņus, ko vien spēj satvert pretēji to augšanas virzienam. Lai gan epilators ir aprīkots ar uzgaļiem, kas nomierina ādu, šī metode ir samērā nepatīkama, īpaši padusēs un bikini zonā, jo tur nervu galiņu ir vairāk nekā uz stilbiem. Bikini līnija un seja ir tās vietas, kur epilatora izmantošana nav vēlama – āda ir pārāk maiga un jutīga. Delikātās zonas apstrādei ražotāji ir paredzējuši īpašus epilatorus, kas izmantojami dušā, tādējādi procedūru vēl nedaudz atsāpinot. Palīdz arī ādas nostiepšana ar vienu roku, kamēr otrā ir epilators.

Reklāma
Reklāma

Vaksācijai salonos biežāk izmanto cieto vasku, ko sakarsē līdz +38…+42 °C un ar koka mentīti uzklāj nelielam apstrādājamam laukumam. Āda sasilst, poras atveras, un vasks sacietē, tādēļ matiņus reizē ar vasku viegli izraut. Lietošanai mājās piemērotāks mīkstais vasks, kura kaseti uzsilda īpašā ierīcē un vasku uz gludas ādas uzklāj matiņu augšanas virzienā. Pēc tam uzlīmē speciāla depilācijas papīra strēmeli un ar strauju kustību noplēš pretēji augšanas virzienam. Matu sīpoliņš tiek izrauts vai traumēts, tādēļ tie izaug tikai pēc vairākām nedēļām, ir daudz smalkāki un retāki. Šī metode ir piemērota pat visjutīgākajām vietām: sejai, padusēm un bikini zonai, kā arī intīmo frizūru veidošanai. Atkarībā no ādas jutības pēc vaksācijas mēdz būt apsārtums, tāpēc procedūru nevajadzētu plānot pirms pasākumiem vai viesībām. Epilācija jāatkārto pēc apmēram četrām nedēļām. Šajā laikā matiņš sasniedz vaksācijai piemērotu garumu – ap 4–6 mm. Ja tie ir garāki, procedūra mēdz būt sāpīgāka vai arī pirms tās matiņi jāapgriež ar šķērēm. Pēc vaksācijas daļa matu sīpoliņu tiek neatgriezeniski bojāti un dažkārt vairs neataug.

Cukura epilācija līdzinās vaksācijai, taču ir nesāpīgāka un uzskatāma par saudzīgāku, jo retāk izraisa ādas kairinājumu. Epilāciju veic ar plastisku cukura un medus pastu, un, ja ir bišu produktu nepanesība, var būt alerģiskas reakcijas.

Fotoepilācija ir optimāls drošības un efektivitātes apvienojums, ar laiku iegūstot gludu ādu uz vairākiem gadiem. Tomēr ar vienu vienīgu procedūru nepietiek. Šī metode paredz izvēlēties individuāli piemērotu ierīces darbības režīmu. Pēc tam ādu ieziež ar atvēsinošu želeju un ļauj ierīcei ar gaismas impulsiem iedarboties uz mata folikulu, to sabojājot. Efektu var panākt vidēji 4–8 seansu laikā, jo gaismas impulsi iznīcina tikai tos folikulus, kas tobrīd ir augšanas fāzē. Mēnesi pirms pirmās procedūras nav ieteicams sauļoties, jo iedegums palielina kopējo procedūru skaitu. Mājās lietojamie fotoepilatori ir mazjaudīgāki par salonu aparatūru, lai izvairītos no iespējamām nepareizas izmantošanas sekām.

UZZIŅA

• Epilācija ir matiņa un tā sīpoliņa pilnīga likvidēšana.

• Depilācija atbrīvo tikai no matiņa virsādas daļas – sakne paliek neskarta.

SVARĪGI

Dažreiz pēc vaksācijas un pat pēc skūšanas paliek tumšas paduses. To rada atmirušās ādas slānis, ja matiņu saknes ir tuvu ādai vai padušu āda tiek pārmērīgi sakairināta.

PADOMS

Lai vaksācijas un epilatora izmantošana būtu mazāk sāpīga, procedūras ieteicamas pēc vannošanās vai pirts, jo iztvaicēta āda nav tik jutīga. Pēc tam, kad tikts galā ar lieko apmatojumu, nav ieteicams apmeklēt pludmali vai solāriju, jo sakairinātā āda var iegūt neglītus pigmentācijas plankumus. Kamēr apsārtums nav zudis, nogaidīšana attiecas arī uz pirts un baseina apmeklējumu vai mazgāšanos, intensīvi rīvējot ādu. Vismaz dažas dienas vajadzētu izvairīties no ļoti apspīlētas vai sintētiskas apakšveļas.

Konsultējusi kosmētiķe Ilze Balode

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.