Latvijā
Kriminālziņas

Par noziegumiem pret meitām kurzemnieku soda ar 25 gadiem cietumā0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: LETA/Edijs Pālens

Kurzemē 1976. gadā dzimis vīrietis notiesāts par netiklu darbību veikšanu ar četrām mazgadīgām personām ar brīvības atņemšanas sodu uz 25 gadiem, informē prokuratūra.

Apsūdzētais 1976.gadā dzimušais vīrietis, apzinoties un izmantojot to, ka viņa meitas uz noziedzīgo nodarījuma uzsākšanas brīdi bija mazgadīgas un atradās bezpalīdzības stāvoklī, nolēma veikt ar viņām netikla seksuāla rakstura darbības un pretdabisku savu dzimumtieksmju apmierināšanu.

Tāpat vīrietis vairākkārt un sistemātiski cietsirdīgi un vardarbīgi apgājās ar trīs meitām, ar dūrēm un citiem priekšmetiem sitot cietušajām pa dažādām ķermeņa daļām, nodarot cietušajām fiziskas un psihiskas ciešanas.

Šīs darbības apsūdzētais turpināja ilgākā laika posmā.

Tiesas sēdē apsūdzētais savu vainu izdarītajos noziedzīgajos nodarījumos atzina pilnībā.

Kurzemes rajona tiesa, atzīstot apsūdzēto par vainīgu visu iepriekš norādīto noziegumu izdarīšanā un izvērtējot apsūdzētā attieksmi pret izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, to augsto sabiedrisko bīstamību, smagumu, raksturu un radīto kaitējumu, notiesāja apsūdzēto vīrieti ar maksimālo brīvības atņemšanas sodu uz 25 gadiem un probācijas uzraudzību uz 3 gadiem.

LA.lv