×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. septembris, 2016
Drukāt

Par skapja vešanu pie līgavas ar darba auto Rasnačam jāsamaksā 250 eiro sods (14)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Izvērtējot publicista Lato Lapsas iesniegumu par tieslietu ministra Dzintara Rasnača (NA) rīcību saistībā Tieslietu ministrijas (TM) transporta izmantošanu privātām vajadzībām, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) konstatējis Rasnača rīcībā likumpārkāpumu un nolēmis saukt viņu pie administratīvās atbildības.

Ministra preses sekretārs Andris Vitenburgs aģentūrai LETA apliecināja, ka ministrs saņēmis lēmumu par saukšanu pie administratīvās atbildības un tuvākajās dienās tiks samaksāts uzliktais naudas sods – 250 eiro.

Portālā “pietiek.com” šodien publicēts KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka parakstīts atzinums, kurā teikts, ka Rasnačs šogad 30.martā, izmantojot TM lietošanā esošo automašīnu “Volkswagen (VW) Caravella” privātām vajadzībām, proti, pārvedot savu skapi no Mārupes ielas Lāčplēša ielu, nonāca interešu konflikta situācijā un neievēroja likumā noteikto, ka publiskas personas īpašumā, valdījumā vai lietošanā esošais autotransports, tostarp operatīvais transports, izmantojams tikai dienesta, darba, amata pienākumu pildīšanai.

Ņemot vērā likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” noteikto aizliegumu veikt darbības, kurās amatpersona ir personiski vai mantiski ieinteresēta, un amatpersonām noteikto ierobežojumu rīkoties ar publiskas personas institūcijas mantu, tieslietu ministrs ir saukts pie administratīvās atbildības.

Par šādu pārkāpumu var piemērot naudas sodu no 70 līdz 350 eiro, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatus vai bez tā.

KNAB preses pārstāve Laura Dūša aģentūrai LETA nekomentēja, kāds lēmums pieņemts Rasnača lietā. Viņa vien norādīja, ka saskaņā ar likumu KNAB ir pienākums par valsts amatpersonas darbībā konstatētajiem pārkāpumiem informēt sabiedrību, tomēr institūcija informāciju ievieto savā mājaslapā internetā tikai pēc tam, kad stājies spēkā un likumā noteiktajā termiņā nav apstrīdēts vai pārsūdzēts attiecīgās institūcijas lēmums vai stājies spēkā attiecīgs tiesas nolēmums.

Likums paredz, ka amatpersona KNAB lēmumu var pārsūdzēt biroja priekšniekam. Ja amatpersonu neapmierina arī KNAB šefa lēmums, tad vēl ir iespējams vērsties tiesā.

Vitenburgs iepriekš apstiprināja, ka 30.marta pusdienas pārtraukumā nepilnu stundu ministrs izmantojis sava skapja pārvešanai, kas notikusi “steidzamības kārtībā” pusdienas pārtraukumā, TM lietošanā esošo mikroautobusu “VW Caravelle” no Āgenskalna uz Rīgas centru. Par degvielu ministrs iedevis 20 eiro TM šoferim. Atskaiti par to, vai minētā naudas summa iztērēta tieši degvielai, ministrs gan neesot prasījis.

Rasnačs tikmēr publiski atvainojies visiem, kam ar savu rīcību – izmantojot ministrijas transportu privāta skapja pārvadāšanai – nodarījis kaitējumu, atzīstot, ka izdarījis rupju profesionālās ētikas pārkāpumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Kā tas nākas, ka pērkamā amēba Lapsa nekādi nespējīgs (impotence traucē?) izgaismot miljonu izzadzējus? Vai ir par trulu, lai pamanītu, ka veseli 26 gadi pagājuši un valsts novesta galīgā pakaļā, ka pat 100 000-šiem latviešu dodas projām no šis nabagmājas?
  Vai jau krietni palietotajā anālajā iesprūdis ministra skapis, ka tik varonīgi tas tiek izgaismots?

 2. Paldies Lato Lapsam, ka vismaz kaut ko dara šo meļu un blēžu atmaskošanā, jo melošana un izlikšanās, ka neredz, kas apkārt notiek, šajā valstī jau kļuvusi par normu. Visiem šie meli jau mutē smeļas un cik ilgi cilvēki to pacietīs, tagad sāksies naudas izsviešana un melošana ap pašvaldību vēlēšanām. Visur meli, liekulība, divkosība, bīdīšanas, ņirgāšanās par mūsu cilvēkiem!

 3. Kāpēc nav piemērots papildsods atcelšana no amata? Ministrs, kurš nepilda savus pienākumus un pārkāpj likumu, ir jāatceļ no amata, ja pats neprotas, sāka jau vārīt ziepes, kad pirmoreiz kļuva par ministru un no kurienes tādu izraka? Vai nav viens likums viena taisnība, kāds viņam varēja būt valdības raksturojums, izskatot administratīvo lietu?

  • Pastalniekau debilitātei nav robežu! Atbildēt

   Daunīt,
   tev tā debilitāte ir kops dzimšanas?
   Vai tikai nostrādājis pastulba pastalnieka iedzimtais stulbums?
   Tikai dzērāja ar pirkstu taisīts idiots – tāds kā tu – nezina, ka visās ministrijās dienesta transportu izmanto savām vajadzībām … Ministrs pusdienlaikā ved skapi – samaksā šoferim un ministrijas kasē, bet debīls pastalnieks ar alkaša purnu nu norādīs, kurš atbilst/ neatbislt ministra amatam …

 4. Kādēļ šis valdību diskreditējošais ministrs vēl joprojām ieņem amatu, te viņš rotājas ar ķiršiem sociālos tīklos, te pozē puskails, ļaunprātīgi izmanto dienesta stāvokli, par ko citam jau būtu krimināllieta un citus notiesātu, kā Strazdu, citus viņš terorizē un rosina disciplinārlietas, bet šis tik ākstās un turpina vadīt tik svarīgu nozari, kur viss ir grīstē, uz ko pat norādīja Baidens. Citus viņš atlaiž no darba ne par ko, bet pats dara, kas ienāk prātā-gan pārkāpj ētikas normas, gan ļaunprātīgi izmanto amatu, par protokola parakstīšanu arī nez kāpēc Rasnačs tika sveikā, bet Muižznieci notiesāja, tiesu sistēma ir uz kritiskas robežas utt., kas šo personu tā sargā, ka viņš var darīt jebko un visu laiku palikt amatā? Turklāt viņa zināšanas arī ir apšaubāmas!

 5. Varbūt vajadzētu palīdzēt Rasnača kungam un organizēt vairākus labdarības koncertus?

 6. Tikai knābja …IDIOTI nezina, ka visās ministrijās transportu izmanto …PRIVĀTĀM vajadzībām!
  Pašiem idiotiem laikam nav kauns par savu …STULBUMU ???
  ir par stlubu un impotentiem, lai 14 gados būtu bijuši spējīgi noķert MILJONU izzadzējus!
  PADZĪT lieķēžuss un SLĒGT kantori par BEZDARBĪBU un STULBUMU!

 7. Pārfrāzēts R.Dzintara viens no 4.Atmodas likumiem -“pēc Rasnača kā “krietna” latvieša spriež par visu latviešu tautu”. Diemžēl latviešu tauta ir morāli pagrimusi un nemīl savu valsti. Tāpēc aicinu vēlēšanās nebalsot par NA.

 8. Kā Latvijas valsts likumu pārkāpējs var būt Tieslietu ministrs ?

  • Jā, jautājums vietā!!!

  • Komentārs īstajā laikā un vietā. Vel tikai-
   Koruptīvajā valstī var – nav jau Zviedrija tepat aiz jūras, kur tam karjera būtu beigusies …Tā ir NA politiskā seja? Laikam.

  • Labi teikts. Ja būtu Zviedrija – tas ministra amats būtu jazaudē, bet te jau laikam koruptīva valsts un tad ir tā pieņemts – neskaties uz maniem darbiem…Ko domā NA – balstīs koruptīvo piemēru savā partijā?

  • toties kā viņš citiem utis meklē un izturas pret cilvēkiem, šim ministram ir visatļautības sindroms, kas mums trūkst adekvātu juristu Tieslietu ministra līmenim, ja šāds āksts jātur, kā nav kauna no citām valstīm, pat Amerika norāda uz korupciju tiesu sistēmā, bet ministrs izklaidējoties un dāmas mainot ir tikai eiforijā, kur tā dūšīgā sieva, kas ar raberberiem sadeva, par maz sadeva, ne vīrietis ne ministra stāja, kur nu vēl juridiskas zināšanas par tiesisku valsti?

Draugiem Facebook Twitter Google+