×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
27. aprīlis, 2015
Drukāt

Vai Latvija kļūs par tīrāko un sakoptāko valsti pasaulē? (1)

Nacionālo bruņoto spēku publicitātes fotoNacionālo bruņoto spēku publicitātes foto

Aizsardzības nozares vadība kopā ar karavīriem un jaunsargiem talko Nāves salā, turpinot labiekārtot latviešu strēlnieku piemiņas vietu.

Lielās talkas dienā aptaujāju talciniekus Balvu un Rugāju novadā.

 

Raimonds Circenis, students no Rugāju novada: “Ir jācenšas, lai Latvija būtu vēl tīrāka un sakoptāka, tad mērķi varēsim sasniegt. Protams, jāaudzina arī tie, kuri vēl nav sapratuši, cik stulbi ir piemēslot apkārtni.”

 

Andris Kazinovskis, Balvu novada domes priekšsēdētājs: “Mēs, protams, Balvos centīsimies, lai sava vietiņa, proti, Balvu pilsēta un Balvu novads, būtu sakopti. Noskaņojums talkas dienā ir ļoti jauks, jo mums ir tradīcija ne tikai talkās, bet arī ikdienā censties sakopt savu pilsētu. Cenšas gan iedzīvotāji, gan iestādes, bet talka ir īpaša diena, kad cenšamies sakārtot tās vietas, kuras ikdienā varbūt neredzam. Piemēram, pagājušajā gadā mēs sakopām Ebreju senkapus, kas nesakopti bija stāvējuši jau vairākus gadu desmitus. Šogad sakopām ezermalu, Pelnupīti, jo te ir skaista vieta, ko tuvākajā laikā mēs plānosim labiekārtot vēl vairāk.”

 

Sandra Kapteine, Rugāju novada domes priekšsēdētāja: “Vērtējot cauri gadiem, jāteic, ka cilvēku kultūra un attieksme pret apkārtējo vidi uzlabojas. Ar katru gadu arī ceļa malas kļūst tīrākas.”

 

Velga Vīcupa, Rugāju novada muzeja vadītāja: “Ja jaunus atkritumus klāt nemētātu, tad jau mēs savu valsti satīrītu, bet ir arī neapzinīgā sabiedrības daļa, kas tomēr katru gadu no jauna visu piemēslo. Un tādu cilvēku diemžēl ir daudz. Katru gadu savācam atkritumus, bet pa ziemu to atkal ir tikpat daudz kā iepriekš.”

 

Daina Tutiņa, Rugāju novada domes izpilddirektore: “Cik daudz darba mēs ieguldīsim, tik arī tīra un sakopta būs mūsu zeme. Tas jau ir atkarīgs tikai no mums pašiem.”

 

Līga Kravale, Lielās talkas koordinatore Rugāju novadā: “Ar Lielās talkas norisēm mēs virzāmies uz mērķi līdz Latvijas simtgadei kļūt par sakoptāko zemi pasaulē. Vispirms padomāsim katrs par sava novada tīrību.”

 

Signe Vindele, Balvu novada iedzīvotāja, mācās 6. klasē: “Talkā pati piedalos vismaz jau trešo gadu un varu teikt, ka man patīk talkot. Tā atmosfēra, kādā noris lielie sakopšanas darbi, raisa ļoti patīkamu noskaņojumu. Un vēl tas prieks, kad redzi, ka viss paliek arvien tīrāks. Manuprāt, mums izdosies pienācīgi sapost Latviju tās simtgadei.”

 

Andris Rubļevskis, Balvu novada pašvaldības projektu koordinators: “Mums jau Latvijā ir Cūkmens, kas aktīvi aicina visus savākt atkritumus. Latvija jau tāpat ir tīra, skaista un zaļa zeme. Es domāju, ka Latvija būs vistīrākā un sakoptākā valsts. Prieks, ka talkotāju kā allaž Balvos ir diezgan daudz.”

 

Dzintra Zača, Balvu novada pašvaldības saimniecības pārzine: “Lielā talka mudina uz to, lai Latvija kļūtu par vistīrāko zemi. Tikai gribētos, lai katrs aiz sevis neatstāj mēslojumu. Tad mums nebūtu ko vākt. Talkā noskaņojums ir labs, jo tas taču ir patīkami, ja jāsakopj sava dzimtā pilsēta. Mēs jau katru gadu piedalāmies Lielajā talkā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tirs ir ne tikai kur tira, bet ari kur nemeslo.

Draugiem Facebook Twitter Google+