Hokejs

Pārbaude ar grandiem 0

Foto – Juris Kalniņš

Rīgas “Dinamo” hokejisti šodien ar maču pret Kazaņas “Ak Bars” sāks četru komandu pārbaudes turnīrā Čehijas galvaspilsētā Prāgā, spēles sākums pulksten 14 pēc Latvijas laika. Rīt rīdzinieki tiksies ar mājinieku “Lev”, ceturtdien – ar Ufas “Salavat Julajev”, piektdien būs spēle par vietu turnīrā. Visus mačus, izņemot pret Ufu, translēs “Eurosport 2”. 


Otrajā pārbaudes spēlē Piņķos “Dinamo” ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) uzvarēja Krievijas augstākās līgas komandu Aļmetjevskas “Ņeftjaņņik”. Pa ripai iemeta Artūrs Kuzmenkovs (attēlā), Mārtiņš Cipulis un Pols Šekura, pašu vārtus sausus nosargāja Mikaēls Telkvists. Pirms spēles no treniņu nometnes tika atbrīvoti Kirils Tambijevs un čehs Jans Kolāržs, kurš Rīgā uz pārbaudes laiku bija ieradies vien pirms trim dienām.

Uz Prāgu devās 29 “Dinamo” hokejisti, mājās palikuši trīs traumētie – vārtsargs Māris Jučers, uzbrucēji Māris Bičevskis un Juris Upītis. Paredzams, ka Prāgā spēlēs arī komandas kapteinis Sandis Ozoliņš, kuram pirmajos divos mačos bija dota atpūta. “Dinamo” galvenais treneris Artis Ābols teic, ka eksperimenti un labāko virknējumu meklēšana turpināsies arī šajā turnīrā, bet pēcāk “Latvijas dzelzceļa” kausa izcīņā jau būtu jāspēlē tādās maiņās, kādas būs KHL čempionāta sākumā.

Interesanti pavērot arī Kazaņas “Ak Bars” jaunos vaibstus. Ambiciozais Tatarstānas klubs šovasar veicis sastāva atjaunošanu – prom devušies kluba ilggadējie uzbrukuma līderi Aleksejs Morozovs un Daniss Zaripovs, viņu maiņas partneris Niko Kapanens, arī Nikolajs Žerdevs, mūsu pašu Lauris Dārziņš un vēl vairāki hokejisti. Viņus aizstāj dažu citu KHL komandu līderi (Varnakovs, Stepltons, Osipovs) un leģionāri, kas Ziemeļamerikā bija uz NHL sliekšņa, vairāk gan spēlējot fārmklubos AHL. Pēc hokeja Mekā pavadītajām trim sezonām mājās atgriezies Kazaņas hokeja audzēknis uzbrucējs Aleksandrs Burmistrovs.

 

LA.lv