×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
3. marts, 2015
Drukāt

Pārkāpumi ārzemēs

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Parlaments pieņēmis grozījumus direktīvā par dalībvalstu apmaiņu ar satiksmes noteikumu pārkāpēju datiem, kas paredz autovadītājus turpmāk sodīt arī par Lielbritānijā, Īrijā un Dānijā veiktiem pārkāpumiem.

Lai sasniegtu jauno ES mērķi uz pusi mazināt satiksmes negadījumos bojāgājušo skaitu, vajadzīgi efektīvāki ceļu satiksmes drošības instrumenti. Tāda ir šī direktīva, kas novērš nesodāmību. Iedzīvotāji, protams, nebūs sajūsmā par atgādinājumiem, ka viņi pārkāpuši satiksmes noteikumus, bet vienlaikus viņiem jānovērtē, ka sistēma turpmāk būs vienlīdzīga pret pārkāpējiem visā ES neatkarīgi no auto reģistrācijas valsts.

Parlamenta pieņemtās izmaiņas direktīvā paredz jaunu tiesisko bāzi (ES kompetences transporta drošības jomā) noteikumiem par datu apmaiņu, jo Eiropas Savienības tiesas 2014. gada 6. maija spriedumā atzīts, ka iepriekšējā tiesiskā bāze (policijas sadarbība) bijusi kļūdaina. Direktīva līdz šim nebija spēkā Apvienotajā Karalistē, Īrijā un Dānijā. Tiesiskās bāzes maiņa nozīmē, ka tagad arī trim minētajām valstīm direktīva būs jāievieš nacionālajos likumos. Tas būs jāpaveic divu gadu laikā pēc noteikumu stāšanās spēkā. ES dalībval­stis apmainās ar transportlīdzekļa reģistrācijas datiem, lai izsekotu autovadītājus, kam pienākas sods par kādu no šiem pārkāpumiem: ātruma pārsniegšana, drošības jostas nelietošana, sarkanās gaismas šķērsošana, braukšana alkohola reibumā, braukšana narkotiku ietekmē, ķiveres nevalkāšana (motociklistiem), braukšana pa neatļautu joslu, mobilā tālruņa vai citas saziņas ierīces nelikumīga izmantošana braukšanas laikā.

Jaunie noteikumi vēl oficiāli jāapstiprina ES Ministru padomē. Pašreizējie noteikumi par datu apmaiņu būs spēkā līdz 2015. gada 6. maijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+