×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2014
Drukāt

Krievija vasaras beigās prezentēs jaunu “maigās varas doktrīnu” (7)

Foto - Scanpix/RIAFoto - Scanpix/RIA

Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova (no kreisās) un federālās aģentūras "Rossotrudņičestvo" priekšsēdētāja Konstantīna Kosačeva pārraudzībā šobrīd tiek veidota jauna Krievijas "maigās varas doktrīna", ar kuras palīdzību Kremlis cer vairot savu ietekmi ārvalstīs.

Pagājušajā nedēļā Krievijas Ārlietu ministrijas un tās paspārnē esošās Federālās aģentūras Neatkarīgo Valstu Sadraudzības, ārzemju tautiešu un starptautiskās humanitārās sadarbības lietās jeb “Rossotrudņičestvo” saietā nolemts, ka līdz vasaras beigām Krievijai ir jāizstrādā jauna “maigās varas doktrīna”. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paziņojis, ka Maskava tādējādi mēģinās atspēkot “nepieredzēti vērienīgos pasākumus Krievijas politikas diskreditēšanai un Krievijas tēla kropļošanai”.

Turpinās aizsargāt 
tautiešus


Krievijas amatpersonas pēdējā laikā sūkstījušās par valsts slikto tēlu, ko tādu padarījis asiņainais konflikts Ukrainā. Tiesa, Krievijas amatpersonas tajā vaino rietumvalstis, nevis pašu agresiju Ukrainā. Arī Lavrovs uzsvēra, ka Krievijas sliktais tēls ārvalstīs nenozīmē, ka Kremlim būtu jāmaina savs politiskais kurss. “Prezidents Putins ir apstiprinājis, ka arī turpmāk mēs aizstāvēsim krievu, mūsu tautiešu tiesības ārvalstīs, izmantojot visus leģitīmos instrumentus, kas mums būs pieejami,” pagājušajā nedēļā paziņoja Krievijas ārlietu ministrs, uzrunājot “Rossodtrudņičestvo” ārvalstu filiāļu vadītāju sanāksmes dalībniekus. “Notikumi Ukrainā un ap to skaidri parādījuši, ka mēs saskaramies ar sacensību viedokļu veidošanā,” sacīja Lavrovs. “Svarīgi, ka mēs aizvien aktīvāk strādājam, skaidrojot Krievijas viedokli par starptautiskajiem notikumiem, ārvalstu sabiedrībai piegādājot patiesu informāciju.”

Arī aģentūras “Rossotrudņičestvo” priekšsēdētājs Konstantīns Kosačevs atzina, ka “humanitārajā sfērā Krievija zaudē pasaules lielvarām”, informē laikraksts “The Moscow Times”. Viņaprāt, pie tā vainojams nepietiekamais finansējums tautiešu kustībai. Aģentūras “Rossotrudņičestvo” budžets ir aptuveni 2,7 miljardi rubļu. “Mūsu ģeopolitiskie sāncenši ir mums priekšā. Viņi ir izstrādājuši plašas programmas desmit gadus uz priekšu, un tagad plūc to augļus,” paziņoja Kosačevs. “Tāpēc, kad mēs mēģināsim parādīt valdībai un Federālajai sapulcei, ka mums ir nepieciešams vairāk naudas, vienam no mūsu galvenajiem argumentiem jābūt tam, ka tā nav naudas šķiešana, bet ilgtermiņa ieguldījums.”

Popularizēs krievu 
kultūru un valodu


Taču papildu naudas prasīšana nebūs vienīgais, ko tuvākajā laikā grasās darīt tautiešu kustības galvenais sēdeklis Maskavā. Ārlietu ministrijā jau esot izstrādāts īpašs dokuments, kam dots nosaukums “Integrēta stratēģija Krievijas humanitārās ietekmes palielināšanai pasaulē”, ziņo laikraksts “Kommersant”. Pagaidām tas vēl ceļo pa ministrijas gaiteņiem, un tajā tiek veikti pēdējie rediģēšanas darbi. Taču, visticamāk, tam būs lemts kļūt par Krievijas maigās varas jauno doktrīnu, ar kuras palīdzību Kremlis cer uzlabot Krievijas tēlu un palielināt savu ietekmi ārvalstīs. Krievijas mediji ziņo, ka tautiešu kustību ārvalstīs uzraugošā aģentūra “Rossotrudņičestvo” jauno stratēģiju prezidentam Vladimiram Putinam gatavojas iesniegt jau vasaras beigās.

Visticamāk, šis dokuments paredzēs tā dēvētās tautiešu kustības aktivitāšu jaudīgāku izvēršanu ārvalstīs, krievu valodas un krievu kultūras aizvien uzstājīgāku popularizēšanu ārpus valsts robežām, starptautiskās humānās palīdzības apjomu palielināšanu un Krievijas pozitīvā tēla veidošanu. Minētajā “Rossotrudņičestvo” ārvalstu filiāļu vadītāju sanāksmē piedalījās arī Krievijas kultūras ministra vietniece Alla Maņilova. Uzrunājot saieta dalībniekus, viņa atklāja, ka Krievijas valdība iecerējusi arī aktivizēt ārvalstīs jau izveidoto Krievijas zinātnes un kultūras centru darbību. Šobrīd šādi centri ir izveidoti astoņdesmit valstīs, un tuvākajā laikā darbu varētu uzsākt vēl vienpadsmit. Maņilova pastāstījusi, ka Krievija ar šo centru starpniecību varētu mēģināt pievilināt vairāk tūristu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Nu gan sasmīdināja! Degradējušai nācijai būs sava doktrīna…

 2. Putin, kur tu ved Krieviju ?

  Krievijā esot demokrātija, jo brīvi var slavināt Staļinu, Staļina čeku, pašu Putinu, bet lamāt Eiropu, USA, Baltiju.
  Krievija pateikus, ka ir laba tāda, kāda ir, ka viss kātībā, vienkāršais cilvēks bez mācīšanās, domāšanas, paškritikas tāpat labs, tikai jāklausa partijai “Vienotā Krievija” un viņas nemirstīgo Vadoni Putinu. Attīstība, modernizācija nav vajadzīga, jo viss tāpat notiek Vadoņa vadībā.
  Krievija nemaz neesot Eiropas valsts, bet, bet….vienīgais kautcik aprakstītais modelis ir: mongoļa Čingishana Ordas pēctece
  “Андрей Петрович Девятов. Цивилизационный код Святой Руси.
  Цивилизационным кодом Орды Чингисхана была не общая идеология (как, например, в Социалистическом лагере Сталина). И не единая религия (как в Халифате мусульманских народов). И не экономические интересы (как в современном Европейском Союзе). Но этика, сформулированная в Великой Ясе. А этика эта была проста: жить честно, по правде и справедливости.”

  Tā nu faktiski nesekojot pat Ordas piemēram Putins pielietojot sev raksturīgos čekista slepenos, piemelojot (Krimas gadījumā Putins pats vēlāk atzinās melošanā), slēpjamos paņēmienus paplašina savas valsts robežas. Kur Putina propogandas aparāts izceļās ar patiesību, ētiku ?
  Tad, kur ir tas īpašais, labais, gaišais, ko Putins dod savai tautai un mierinājumu blakus tautām ?
  Tā Krievija attīstās lieliem soļiem uz “patiesības, taisnīguma un garīguma valsts” pusi ? Tas nekas, ka Putina paņēmieni nav pieņemami tautām ārpus Krievijas, galvenais, ka atamanu atbalsta pašu tautas neizglītotais, vienkāršais bara cilvēks. Kā jau Krievijā ierasts – viens visuzinošs, visgudrs nemirstīgs Vadonis (cars, ļeņins, staļins, brežņevs, putins) un apakšā nedomājoša, paklausīga lielgabalgaļa, ko miljoniem var sūtīt pret ienaidnieku. 2 pasaules kara laikā “izcilā” karavadoņa Staļina dēļ arī tika nogulēts Vācijas uzbrukums un pēc tam milzīgie zaudējumi.
  Krievija nespēj atrast savas kļūdas un mainīties uz augšu, atbilsoši dzīves realitātēm.
  Tā ka būs vēl kādu laiku jāpacieš Putina kriminālā rosība starptautiskajā laukā, līdz laiks visu noliks savā vietā. USA, kā pasaules policistu lomu uzņemusies lielvalsts, ir sašļukusi, bet gan jau galu galā visi saņems pēc nopelniem.
  j.rozkalns@gmail.com

 3. Šo divu sarunās (foto) tiek perināta kārtējā neģēlība pret kaimiņvalstīm un tautām.

 4. Nabaga krieviņi ,kurus visur apspiež un no visiem jāaizstāv! Dzīvojiet laimīgi savā dārgajā roģinā un lieciet pārējiem mieru ar savu valodu un ,it sevišķi,kultūru. Tā” kultūra”dzirdama no rīta līdz vakaram ,tiklīdz atver logu vai izej uz ielas. Diemžēl to pārņēmuši arī daudzi latvieši.

 5. Jā, jā – vairāk patiesa informācija! Tāda, kā antimaidanistu spīdzināšana un maza puišeļa krustā sišana!
  Interesanti, vai Latvijā arī ir tāds Krievijas zinātnes un kultūras (lasi – spiegošanas) centrs?

  • Gapoņenko ‘Eiropas pētījumu institūts’. Veica pētījumu arī par to, kā titulnācija ‘latvijieši’ diskriminē latgaliešu tautu, un kā latgalieši kopā ar krieviem var cīnīties pret latvijiešiem.

 6. Nu nav, nav nav nekādas īpašās krievu tiesības ārvalstīs! Tādas prasības vienkārši ir krievu fašisms ! Pasaulē ir cilvēktiešibas – visiem vienādas ! turklāt n ez kādēļ škitie krievu gudrinieki nemaz nerunā par dzīves plūsmas otru krastu – pienākumiem ? Un visās valstīs ir pienākums runāt vietējā valodā!

Draugiem Facebook Twitter Google+