×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
18. decembris, 2017
Drukāt

Pasaules Banka palīdzēs Latvijai uzlabot nodokļu administrēšanu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Pasaules Banka palīdzēs Latvijai efektivizēt valsts nodokļu administrēšanu, lai panāktu palielinājumu nodokļu iekasēšanā, uzlabojot nodokļu ieņēmumu mobilizāciju un samazinot saistību izpildes izmaksas sadarbībā ar Eiropas Komisiju. Latvijas valdība ir lūgusi atbalstu no Komisijas Strukturālo reformu atbalsta dienesta (SRAD), un Pasaules Banka ir noslēgusi vienošanos ar Eiropas Komisiju.

Ēnu ekonomika Latvijā tiek lēsta gandrīz 25% apmērā no oficiālā iekšzemes kopprodukta, un salīdzinājumam – Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas vidējais rādītājs ir tikai 14%. Lai arī neoficiālās daļas īpatsvars pēdējo desmit gadu laikā ir samazinājies, tas joprojām ir liels. Tāpēc valsts nodokļu administrācijas efektivitātes uzlabošana ir valdības prioritāte, informē Pasaules Banka.

“Pasaules Banka, ņemot vērā tās atzīto starptautisko kompetenci, ir labā pozīcijā darbam ar Latviju nodokļu stratēģijas jautājumos. Mēs esam pārliecināti, ka taisnīgāka un efektīvāka nodokļu sistēma var palīdzēt valstij veidot spēcīgāku ekonomiku un mazināt sociālo atstumtību,” sacīja Pasaules Bankas par Latviju atbildīgais direktors Karloss Pinerua. “Savā analītiskajā darbā mēs koncentrēsimies uz trim galvenajām jomām: PVN nemaksāšana, saistību izpildes pārvaldība un audits, kā arī Valsts ieņēmumu dienesta analītiskā kapacitāte.”

Tehnisko atbalstu nodrošinās Pasaules Banka sadarbībā ar Eiropas Komisijas SRAD. Tas ietvers dažādu PVN krāpšanas veidu analīzi un ieteikumus efektīvām metodēm PVN krāpšanas novēršanai konkrētās nozarēs, veicot atbilstošus kontroles pasākumus.

Pasaules Banka arī izstrādās metodes un instrumentus, lai noteiktu PVN plaisas pēc nozares veida un uzņēmējdarbības formas, piemēram, lieliem, vidējiem un maziem uzņēmumiem. Pasaules Bankas sniegtais tehniskais atbalsts ietvers arī ieteikumus par īstenojamo politiku un palīdzību Finanšu ministrijas un Valsts ieņēmumu dienesta speciālistiem.

Šo projektu finansē Eiropas Savienība, izmantojot Eiropas Komisijas Strukturālo reformu atbalsta programmu. Eiropas Komisijai un Pasaules Bankai ir kopīgs mērķis veidot konkurētspējīgas ekonomikas un veicināt izaugsmi veicinošas reformas – stratēģijas “Eiropa 2020” mērķi, kas balstīti gudrā, ilgtspējīgā un iekļaujošā izaugsmē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+