×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. septembris, 2014
Drukāt

Pasniegtas E. Līva piemiņas balvas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Svētdien, 14. septembrī Liepājā jau ceturto reizi pasniedza E. Līva piemiņas balvas “Krasta ļaudis”, kuras saņēma rakstnieki, literatūrpētnieki, jaunie autori, portālam LA.lv pavēstīja Latvijas Rakstnieku savienības (LRS) Liepājas biroja vadītāja Sandra Vensko.

Nominācijā “Labākā grāmata” E. Līva piemiņas balvu “Krasta ļaudis” statueti un naudas prēmiju 500 eiro apmērā saņēma autori Valdis Rūmnieks un Andrejs Migla par biogrāfisku romānu “Trīs zvaigznes” (“Zvaigzne ABC”);

nominācijā “Labākā realizētā literārā iecere” statueti un naudas balvu 500 eiro apmērā ieguva Ilgonis Bērsons par mūža veikumu literatūrzinātnē grāmatas “Segvārdi un segburti. Noslēpumi un atklājumi” (“Mansards”);

jauniešu literārā konkursa uzvarētāja nominācijā “Par labāko jaunrades darbu” balvas “Krasta ļaudis” statueti ieguva skolniece Alise Redviņa.

LRS 2013/2014 gada konkursam izvērtēšanai tika iesniegtas 12 grāmatas no apgādiem “Pētergailis”, “Mansards”, “Zvaigzne ABC”, “Lauku Avīze”, “Dienas Grāmata”. Šogad īpašo balvu sarūpēja Liepājas SEZ, autori balvas saņēma no Liepājas Universitātes un Liepājas Kultūras pārvaldes.

Rakstnieka Egona Līva piemiņas balvas “Krasta ļaudis” pasniegšanas ceremonija notiek kopš 2011. gada. Balva dibināta ar mērķi noteikt labāko grāmatu vai literāro ieceri, kas realizēta gatavā darbā, kā arī atrast jaunus un talantīgus jaunos autorus visā Latvijā vidusskolēnu un studentu vidē. Balva akcentē jūras tematiku, popularizē latviešu valodu, nacionālo ideju, patriotismu, kā arī sekmē jaunu grāmatu rašanos. “Krasta ļaudis” papildina latviešu literatūras balvu klāstu, to pasniegšana notiek Dzejas dienu laikā, paskaidroja Vensko.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+