×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Pašvaldību vēlēšanām kopā reģistrēti 27 saraksti

Foto-LETAFoto-LETA

Pirmajā iesniegšanas dienā, 12.aprīlī, vasarā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām kopā reģistrēti 27 saraksti, aģentūru LETA informēja Centrālās vēlēšanu komisijas Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa. Viņa norādīja, ka, iespējams, ir iesniegti arī citi saraksti, kuri vēl nav reģistrēti.

Rīgā ir reģistrēts viens saraksts – partija “Par dzimto valodu”, arī Ventspilī viens saraksts, kuru iesniegusi apvienība “Saskaņas centrs” (SC), kā arī Daugavpilī viens saraksts – politiskā organizācija “Attīstības partija”. Jelgavā iesniegti trīs saraksti – Zaļo un zemnieku savienība, SC un Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija.

Limbažu novadā iesniegti “Vienotības” un nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) saraksti. Ozolnieku novadā iesniegts “Vienotības” saraksts. Savukārt VL-TB/LNNK reģistrēta startam arī Tukuma novadā un Engures novadā. Rojā reģistrēts Latvijas Zaļās partijas saraksts.

Vismaz viens saraksts reģistrēts Skrundas, Alojas, Vecumnieku, Cesvaines, Viesītes, Balvu, Olaines, Jēkabpils, Bauskas un Kandavas novadā.

Jau ziņots, ka 12.aprīlī sākas deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana pašvaldību vēlēšanām. Atšķirībā no iepriekšējām vēlēšanām pašvaldību vēlēšanās deputātu kandidātu saraksti netiks numurēti. Šajās vēlēšanās vairs nebūs spēkā arī nosacījums vēlēšanu zīmes iecirkņos sakārtot sarakstu pieņemšanas secībā. To, kā sagrupēt vēlēšanu zīmes izsniegšanai vēlētājiem, līdzīgi kā Saeimas vēlēšanās, noteiks izloze.

Kopumā notiks 119 izlozes – katras pašvaldības vēlēšanu komisija rīkos savu izlozi. Vietējās vēlēšanu komisijas pašas var noteikt izlozes laiku, taču tai ir jānotiek vismaz septiņas dienas pirms vēlēšanām. Centrālā vēlēšanu komisija ir rekomendējusi pašvaldību vēlēšanu komisijām izlozes organizēt pietiekami savlaicīgi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+