×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.9°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
12. jūlijs, 2018
Drukāt

Pāvesta Franciska vizītes laikā Rīgā vajadzīgi 160 brīvprātīgie (6)

Foto - LETA/APFoto - LETA/AP

Pāvests Francisks, 08.07.2018.

Pāvesta Franciska vizīte Latvijā ir lielisks laiks, lai uzspodrinātu arī savas brīvprātīgā darba prasmes. Rīgā pāvesta vizītes norises vietās pie Rīgas pils, Brīvības pieminekļa, Doma laukumā, Rīgas Domā un Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē kopā būs nepieciešami 160 brīvprātīgie. Viņu pienākumos ietilps palīdzēt pārraudzīt sabiedrisko kārtību un parādīt ceļu, kā arī sniegt nepieciešamo informāciju garāmgājējiem, tūristiem un citiem interesentiem, tā portālam “La.lv” pavēstīja Latvijas Romas katoļu Baznīcas Informācijas centra pārstāvji.

Pieteikties par brīvprātīgo Rīgā var ikviens vidusskolēns, students vai pieaugušais, kurš šim uzdevumam varēs veltīt laiku 7. septembrī, kad būs sagatavošanās tikšanās, kā arī 24. septembrī no plkst. 7 līdz pēcpusdienai. Tiem, kuri pieteiksies par brīvprātīgajiem Rīgā, ir jārēķinās ar to, ka, visticamāk, nevarēs paspēt aizbraukt un piedalīties pāvesta Franciska svinētajā dievkalpojumā Aglonā.

Brīvprātīgie, kuri vēlas palīdzēt pāvesta vizītes laikā Rīgā, ir aicināti pieteikties pie Rīgas katoļu draudžu prāvestiem, aizpildīt un atsūtīt brīvprātīgo veidlapas līdz 22. jūlijam. Savukārt tie, kas vēlas būt brīvprātīgie Rīgā no citām Latvijas pilsētām un apdzīvotām vietām, aicināti rakstīt uz e-pastu: riga.brivpratigais@gmail.com. Plašāku informāciju par brīvprātīgo darbu vizītes laikā Rīgā var saņemt, zvanot brīvprātīgo koordinatoram Elvijam Krevicam pa tālr.+ 371 20179840.

Kā jau tika ziņots, pāvests Francisks 22.-25. septembrī apmeklēs Baltijas valstis un 24. septembrī viesosies Latvijā. Dienas pirmajā pusē viņam ir plānota tikšanās ar valsts prezidentu un valsts augstākajām amatpersonām, sabiedrības pārstāvjiem Rīgas pilī, pēc tam sekos ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa, ekumenisks dievkalpojums Rīgas Domā un Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles apmeklējums. Dienas otrajā pusē viņš dosies uz Aglonu, kur svinēs Svēto Misi.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Valdība vizītes nodrošināšanai piešķīrusi ap 800 000 eiro, savukārt Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja atbalstījusi lūgumu piešķirt 233 000 eiro. LV darboņiem iespēja atnazgāt (..) miljonu Vai viņa svētība nojauš, cik no budžeta LV nodokļu maksātāju naudas tiks ķēzīts visādam izdarībām, par iemeslu piesaucot viņa vizīti, un vai tiešām šo milzīgo līdzekļu izlietojuma lietderība vizītes laikā būs ar neapbruņotu aci redzama?

  2. A kas to veci te uzaicināja? Tie lai maksā un apsargā! Man īs papa ir pasūtāms uz…poda..

  3. Sis pensionars neko pratigu nepateiks,varetu sedet majas.Veltigs terins no valsts budzeta.

  4. Lai welcomisti iet un palidz.

  5. 100 liekēžus no saeimas….

  6. Kapec tad cik tur miljonus bija japieskir no budzeta, ka nevar brivpratigos apmaksat????

Draugiem Facebook Twitter Google+