×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
27. marts, 2012
Drukāt

Pāvests aicina kubiešus veidot “atvērtu sabiedrību”

pavests3

Sākot vizīti Kubā, Romas pāvests Benedikts XVI aicinājis kubiešus “celt atjaunotu un atvērtu sabiedrību”.

Pāvests Kubā ieradās vakar pēc vizītes Meksikā un uzturēsies tur līdz 28. martam. Tā ir viņa pirmā vizīte Kubā un tikai otrā reize, kad katoļu baznīcas galva apmeklē šo komunistisko valsti. Benedikts XVI sekoja sava priekšgājēja Jāņa Pāvila II pēdās, kurš, apmeklējot Kubu 1998. gadā, aicināja komunistisko režīmu atvērties pasaulei. Benedikts XVI cer iedrošināt uz pārmaiņām šajā noslēgtajā valstī, stiprināt valsts un baznīcas attiecības un veicināt katoļticības izplatību Kubā.

“Es aicinu jūs stiprināt savu ticību un bruņoties ar mieru, piedošanu un sapratni, lai jūs varat celt atjaunotu un atvērtu sabiedrību, labāku sabiedrību, tādu, kas ir cilvēces cienīga,” uzrunājot ticīgo pūli Santjago de Kubā, sacīja pāvests. “Es nesu savā sirdī visu kubiešu taisnīgos centienus un likumīgās vēlmes, viņu ciešanas un viņu priekus, viņu bažas un viņu cēlākās tieksmes,” vēl pirms dievkalpojuma Santjago de Kubā sacīja pāvests. “Es esmu pārliecināts, ka Kuba šajā sevišķi nozīmīgajā savas vēstures brīdī jau raugās nākotnē un tādejādi tiecas atjaunot un paplašināt savus horizontus.”

Viesojoties Meksikā, Benedikts XVI norādīja, ka marksisms “vairs neatbilst realitātei”, aicinot meklēt “jaunus modeļus” Kubai. Savukārt Kubas vadība apgalvo, ka valstī jau pastāv demokrātija un Rietumu daudzpartiju sistēma viņiem nav vajadzīga. Kubas prezidents Rauls Kastro, tiekoties pāvestu, norādīja, ka “globālajai krīzei ir morālā dimensija”. “Politiskā korupcija un patiesas demokrātijas trūkums ir šā brīža ļaunumi,” sacīja Kastro. Apsveicot Benediktu XVI ar ierašanos Kubā, viņš norādīja, ka “Kubai ir labas attiecības ar visām reliģiskajām institūcijām valstī”.

Lai gan Kubā katoļi ir tikai desmit procenti no iedzīvotāju kopskaita, baznīca pēdējos gados ir kļuvusi par ietekmīgāko nevalstisko spēku šajā valstī. Tiek lēsts, ka uz pāvesta vadīto dievkalpojumu Santjago de Kubā bija ieradies līdz pat miljonam cilvēku. Aptuveni tikpat daudz ticīgo pirms 14 gadiem sagaidīja arī Jāni Pāvilu II. Plānots, ka otrdien pāvests apmeklēs Kubas svētās aizgādnes Žēlsirdības dievmātes svētnīcu ārpus Santjago de Kubas, bet pēc tam dosies uz Havanu, kur noturēs misi Revolūcijas laukumā. Ar Kubas opozīcijas pārstāvjiem pāvests neplāno tikties.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+