×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
8. februāris, 2016
Drukāt

Pāvests Francisks tiksies ar patriarhu Kirilu (3)

Foto - Vivanta VolkovaFoto - Vivanta Volkova

Šā gada 12. februārī Kubā paredzēta Katoļu baznīcas pāvesta Franciska un Krievijas Pareizticīgās baznīcas patriarha Kirila tikšanās, kas būs pirmā pāvesta un patriarha tikšanās kopš 11. gadsimta, kad kristietība sašķēlās Rietumu un Austrumu atzaros.

 

Pāvests un patriarhs tiksies Havanā

Krievijas Pareizticīgās baznīcas pārstāvis paziņojis, ka tikšanās, kuras laikā tiks apspriesta arī kristiešu vajāšana Tuvajos Austrumos, atvērs jaunu sadaļu baznīcu attiecībās. Pēc tikšanās ar pāvestu Francisku Kubā patriarhs Kirils dosies vizītēs uz Paragvaju un Brazīliju, kas ilgs līdz 22. februārim. “Patriarha Kirila tikšanās ar pāvestu Francisku nav saistīta ar šogad paredzēto Vispasaules pareizticīgo koncilu,” paziņojis pareizticīgās baznīcas pārstāvis attiecībās ar sabiedrību un medijiem V. R. Legoida. Lēmums par Vispasaules pareizticīgo koncila rīkošanu Krētā 19. jūnijā tika pieņemts janvāra beigās pareizticīgo baznīcu pārstāvju tikšanās Šveicē. “Patriarha Kirila un Romas pāvesta Franciska tikšanās nepieciešamība saistīta ar vienu galveno traģisko tēmu – kristiešu genocīda problēmu Tuvajos Austrumos un Ziemeļ- un Vidusāfrikā,” uzsvēra Legoida.

Preses konferencē Maskavā tika paziņots, ka patriarhs Kirils dodas uz Kubu pēc Kubas Valsts padomes un Ministru padomes priekšsēdētāja Raula Kastro ielūguma. Vēl būdams metropolīts un baznīcas ārējo sakaru nodaļas priekšsēdētājs, patriarhs Kirils bija apmeklējis Kubu un ticies ar tās vadītājiem. Savulaik metropolīts Kirils pārraudzīja Kazaņas Dievmātes ikonas baznīcas celtniecību Havanā un iesvētīja šo dievnamu.

Pērn septembrī patriarhs Kirils nolēma apmeklēt Kubu šā gada februārī, pieskaņojot vizīti 45. gadskārtai kopš Havanā tika iesvētīta pirmā Maskavas patriarhāta baznīca. Krievvalodīgā kopiena Kubā, kurā ir 15 000 cilvēku, ar nepacietību gaida patriarha Kirila vizīti, preses konferencē Maskavā teica baznīcas pārstāvis.

Patriarha vizītes programmā paredzēta tikšanās ar Kubas revolūcijas līderi Fidelu Kastro un Valsts padomes priekšsēdi Raulu Kastro. Patriarhs Kirils apmeklēs arī bērnu rehabilitācijas centru “Solidaritāte ar Panamu” un vadīs dievišķo liturģiju Kazaņas Dievmātes ikonas baznīcā Havanā.

 

Notikumi Ukrainā ir asiņojoša rēta

12. februārī Kubā būs vēl kāda vēsturiska tikšanās. Patriarham Kirilam apmeklējot Havanu Dien­vid­amerikas vizītes laikā, Kubā ceļā uz Meksiku piestās arī pāvests Francisks. Viņu tikšanās paredzēta Havanas starptautiskajā lidostā. Krievijas Pareizticīgās baznīcas un Romas Katoļu baznīcas galvu tikšanās tika gatavota jau 1996. gadā Austrijā, taču patriarha Aleksija II un pāvesta Jāņa Pāvila II sarunas nenotika. Maskava pārmeta Romai grieķu-katoļu baznīcas aktivitātes Ukrainā un katoļu misionāru darbošanos Maskavas patriarhāta kanoniskajā teritorijā.

Kā preses konferencē Maskavā paziņoja Maskavas patriarhāta pārstāvis, “Ukrainas grieķu-katoļu uniātu baznīcas pārcelšana no Ļvivas uz Kijevu un centieni paplašināt savu misiju uz tradicionāli pareizticīgo zemēm Ukrainas austrumos un dienvidos ir saasinājuši problēmu”. “Pēdējā laika notikumi Ukrainā ir nedzīstoša asiņojoša rēta, kas neļauj pilnībā normalizēt attiecības starp divām baznīcām,” teica Krievijas Pareizticīgās baznīcas ārējo attiecību vadītājs metropolīts Ilarions.

Taču stāvoklis Tuvajos Austrumos, Ziemeļ- un Vidusāfrikā un citviet pasaulē, kur ekstrēmisti izvērš genocīdu pret kristiešu iedzīvotājiem, mudina uz neatliekamu rīcību un sadarbību starp kristiešu baznīcām, atliekot malā iekšējās domstarpības, lai glābtu kristiešus un kristietību.

Tāpēc 3. februārī Krievijas Pareizticīgās baznīcas vadība lēma, ka nekavējoties jārīko patriarha Kirila un pāvesta Franciska tikšanās.

Patriarhs Kirils nevēlējās, lai tikšanās būtu Eiropā, kur gadsimtu gaitā starp kristiešiem bijuši konflikti, teica Maskavas patriarhāta pārstāvis, piebilstot, ka tikšanās Jaunajā pasaulē dotu cerību atvērt jaunu lappusi katoļu baznīcas un pareizticīgās baznīcas attiecībās. Vienošanās par patriarha Kirila un pāvesta Franciska tikšanos tika panākta pēc divus gadus ilgām abu baznīcu pārstāvju sarunām, paziņojis Vatikāna ārējo sakaru vadītājs Federico Lombardi.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Visi dzīvnieki ir vienlīdzīgi,bet daži no tiem ir vienlīdzīgāki.Tie ir cilvēki.Visi cilvēki ir vienlīdzīgi,bet ticīgie cilvēki ir vienlīdzīgāki.Visi ticīgie ir vienlīdzīgi,bet kristieši ir vienlīdzīgāki.Visi kristieši ir vienlīdzīgi,bet pareizticīgie ir vienlīdzīgāki.Visi slepkavas ir vienlīdzīgi,bet krievvalodīgie slepkavas ir vienlīdzīgāki.Kas to sapratuši,skaitās fašisti vai nacisti,vai sīriešu bēgļi.

  2. Tie nav Pareizticīgie popi Atbildēt

    Bet Putinticīgie!!!

  3. Neesmu katolis, bet man jāsaka, ka tas Francisks ir tas dumjākais kas mums pēdējā laikā ir bijis.

Draugiem Facebook Twitter Google+