×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
31. jūlijs, 2014
Drukāt

Pazīstamais filmu festivāls “2ANNAS” šogad pārkāps robežas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Baltijas kino cienītāju iemīļotajā Rīgas Starptautiskajā filmu festivālā “2ANNAS” šogad iesniegts rekordliels filmu skaits, sasniedzot gandrīz 1500 filmu apjomu. Pirmo gadu festivālā ietverta arī pilnmetrāžas filmu sadaļa, kurā konkursa kārtībā saņemtas 170 filmas. Šogad festivāls veltīts drosmīgai tematikai – robežpārkāpēji.

“Lai gan pagājušajā gadā festivāls piedzīvoja savu astoņpadsmito dzimšanas dienu, kas būtu uztverama kā pilngadība, nevēlamies zaudēt jaunības trakumu, atsacīties no untumiem un ietērpt “2ANNAS” biznesa kostīmiņā,” par festivālu stāsta producente Agnese Logina. “Tieši šo iemeslu dēļ izvēlējāmies samērā pretenciozu festivāla tematiku, kuras ietvaros atspoguļosim jauno režisoru debijas filmas. Šogad gribam pārkāpt iepriekš iepazītās kino robežas un skatītājiem sniegt svaigu pieredzi kino baudījumā, tāpēc izvēlējāmies dot vārdu jaunajiem talantiem. Lai labāk saprastu mūsdienu robežpārkāpējus, pievērsīsimies arī vēsturiskajiem robežpārkāpējiem – filmām un režisoriem, kuri pārmainīja un izaicināja sava laika konvencijas,” par šā gada festivāla tematiku stāsta programmu direktore Anna Veilande – Kustikova.

Visvairāk filmu ar vēlmi startēt festivālā “2ANNAS” ir atceļojušas no Vācijas (146 filmas), kurai seko Francija ar 63 filmām, Lielbritānija ar 53 filmām un Krievija ar 44 filmām. Tāpat iesūtītas filmas arī no tālākām valstīm, piemēram, Kataras, Pakistānas, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Kazahstānas, Nepālas, Filipīnām, Šrilankas, Irākas, Irānas un citām. No Latvijas konkursam pieteiktas 38 īsfilmas, kas līdz šim ir lielākais iesniegto latviešu filmu skaits festivāla “2ANNAS” vēsturē. Visas konkursam iesūtītās īsfilmas no Latvijas varēs noskatīties “Baltās nakts” ietvaros 6. septembrī.

“Festivāla komandai ir jāpārskata vairāk nekā 540 stundu garš materiāls, lai atlasītu filmas trīs konkursa kategorijām: Baltijas īsfilmu konkursam, starptautiskajam īsfilmu konkursam un pilnmetrāžas filmu konkursam,” par filmu atlasi stāsta festivāla programmu direktore Anna Veilande – Kustikova. “Šogad konkursa programmās izrādīsim izcilākās un kvalitatīvākās no jaunākajām īsfilmām un pilnmetrāžas filmām, tāpat festivāla ietvaros būs īpaši atlasītas vēsturiskās un mūsdienu tematiskās programmas, kurās būs skatāmas gan spēlfilmas, animācijas, dokumentālās, eksperimentālās un citu žanru filmas,” stāsta Anna Veilande – Kustikova.
Rīgas Starptautiskais kino festivāls “2ANNAS” norisināsies laika posmā no 17. līdz 26. oktobrim. Papildus filmu programmām “2ANNAS” festivāla apmeklētājiem piedāvās iespēju tikties ar filmu režisoriem klātienē, aicinās piedalīties meistarklasēs gan profesionāļiem, gan citiem interestiem, rīkos publiskas diskusijas par festivālā apskatītām tēmām, kā arī aicinās kinomīļus tikties neformālā gaisotnē pēc filmu izrādīšanas dažādās festivāla norises vietās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+