×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
19. maijs, 2015
Drukāt

Pazudusī Lietuvas lidmašīna “An-2” atrasta nogrimusi Baltijas jūrā

Foto: LETAFoto: LETA

Viļņi Baltijas jūrā.

Pazudusī Lietuvas lidmašīna “An-2” otrdien atrasta nogrimusi Baltijas jūrā, taču abu pilotu tajā nav, paziņoja Lietuvas Aizsardzības ministrija.

Pēc ministrijas sniegtās informācijas, lidmašīnu 124 metru dziļumā atradis Lietuvas jūras spēku mīnu traleris “Kursis”.

Lidmašīna atrasta apmēram 700 metru no pēdējās pozīcijas, kurā to konstatēja Zviedrijas aviodispečeru radars. Tā atrodas apmēram 116 kilometrus no krasta pusceļā starp Palangu un Liepāju Latvijas ekonomiskajā zonā.

Ar kuģa “Kursis” zemūdens robota kameras palīdzību apskatot nogrimušo lidmašīnu, konstatēts, ka tās numurs sakrīt ar meklējamās lidmašīnas reģistrācijas numuru.

Abu pazudušo pilotu meklēšana turpinās, norādīja Lietuvas Aizsardzības ministrija.

“Piloti nebija lidmašīnā, tāpēc meklēšana turpinās,” teica Lietuvas Aizsardzības ministrijas sabiedrisko sakaru departamenta pārstāve Asta Galdikaite.

Lietuvas jūras spēku preses sekretārs kapteiņleitnants Antans Brenčus pastāstīja, ka lidmašīna atrodas dziļumā, kas nav sasniedzams ūdenslīdējiem.

Viņš arī teica, ka lēmums par turpmāko rīcību tiks pieņemts pēc iepazīšanās ar nofilmētajiem videomateriāliem.

“Mums tie būs jāanalizē un jāizlemj, kas mums tālāk būtu jādara. 124 metru dziļums ir diezgan liels, jebkādai darbībai ir nepieciešams īpašs aprīkojums. Dziļums ir pārāk liels ūdenslīdējiem,” sacīja Lietuvas jūras spēku pārstāvis.

6.maijā virs Baltijas jūras pazuda lidmašīna “An-2” ar diviem pilotiem – Ādolfu Mačuli un Alvīdu Selmistraiti, kas ir Lietuvas pilsoņi. Lidmašīna bija ceļā no Zviedrijas uz Lietuvu. Meklēšanas un glābšanas operāciju vada Lietuva, tajā iesaistījās arī Latvija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+