×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. februāris, 2013
Drukāt

Pēc KNAB veiktajām kratīšanām apcietina Daugavpils vicemēru

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pagājušajā nedēļā veiktajām kratīšanām Latgalē tiesa apcietinājusi trīs personas – Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieku Vjačeslavu Širjakovu, kā arī uzņēmējus Jāni Spirinovski un Gintu Sorokinu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Apcietinājums minētajām personām piemērots kā drošības līdzeklis.

Rīgas rajona tiesā aģentūrai LETA apstiprināja, ka izmeklēšanas tiesnesis svētdien saņēmis un izskatījis trīs KNAB iesniegumus par drošības līdzekļa piemērošanu kādā kriminālprocesā aizdomās turētām personām.

Bez tam KNAB darbinieki saistībā ar šo pašu kriminālprocesu pagājušās nedēļas nogalē aizturējuši vēl vairākas personas, taču tās vēlāk atbrīvotas, nepiemērojot ar brīvības atņemšanu saistītus drošības līdzekļus, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija. Starp aizturētajiem un vēlāk atbrīvotajiem bijis arī pašvaldības AS “Daugavpils siltumtīkli” vadītājs Māris Laudiņš.

Tikmēr KNAB saistībā ar notikušo joprojām nesniedz nekādus komentārus. Kā skaidroja biroja preses pārstāvis Andris Vitenburgs, kriminālprocesā aizvien tiek veiktas neatliekamās procesuālās darbības, tāpēc izmeklēšanas interesēs KNAB nav tiesīgs sniegt detalizētu informāciju. “Tiklīdz tas netraucēs izmeklēšanas interesēm, KNAB varēs informēt sabiedrību par pieņemtajiem lēmumiem šajā krimināllietā,” norādīja Vitenburgs.

Kā ziņots, KNAB darbinieki 1.februārī veica pārbaudi pašvaldības AS “Daugavpils siltumtīkli” administrācijā. Kā vēlāk skaidroja Vitenburgs, pārbaude bijusi saistīta ar kriminālprocesu par Daugavpils pašvaldības amatpersonu kukuļošanu.

Daugavpils domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova aģentūrai LETA iepriekš apstiprināja, ka KNAB darbinieki uz laiku bija aizturējuši uzņēmuma vadītāju Laudiņu, kurš vēlāk tika atbrīvots. Tāpat KNAB darbinieki uzņēmumā izņēmuši dokumentus.

Šodien Kulakova atzina, ka darbā nav ieradies vicemērs Širjakovs, līdz ar to domes priekšsēdētāja pieļāva, ka izmeklētāji viņu varētu būt aizturējuši. Sazināties ar Širjakovu dažu pēdējo dienu laikā nav izdevies arī aģentūrai LETA.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+