Mobilā versija
+16.8°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
26. novembris, 2013
Drukāt

Pēc pašu lūguma apturēta Zanes un Andra Kalinku arhitektu sertifikātu darbība

Foto - LetaFoto - Leta

Arhitektu biroja "Kubs" valdes loceklis arhitekts Andris Kalinka un arhitektu biroja "Kubs" vadītāja arhitekte Zane Kalinka piedalās preses konferencē, kurā sabrukušā veikala "Maxima" būvprojektā iesaistītie uzņēmumi informē par būvprojekta dokumentāciju un katra atbildību.

Latvijas Arhitektu savienība (LAS) apturējusi arhitektu Zanes Kalinkas un Andra Kalinkas arhitekta prakses sertifikātu darbību, informē LAS Sertificēšanas centra padomes priekšsēdētājs Uģis Bratuškins.

Vakar, 25. novembrī, LAS Sertificēšanas centrs ir saņēmis sertificēto arhitektu – daudzstāvu dzīvojamās ēkas un tirdzniecības centra (lielveikala “Maxima”) Priedaines ielā 20 būvprojekta vadītāja Andra Kalinkas un SIA “Kubs” valdes priekšsēdētājas Zanes Kalinkas – iesniegumus ar lūgumu līdz minētā objekta avārijas cēloņu izmeklēšanas beigām apturēt viņu arhitekta prakses sertifikātu darbību.

LAS Sertificēšanas centra padome, respektējot viņu lūgumu, no šā gada 26. novembra līdz avārijas cēloņu izmeklēšanas beigām pieņem glabāšanā A.Kalinkas un Z.Kalinkas izsniegtos arhitekta prakses sertifikātus un amata zīmogus. Par pieņemto lēmumu tiek informēts Būvprakses un arhitektu prakses sertifikātu reģistrs.

Kā ziņots, 21. novembrī, iebrūkot lielveikala “Maxima” griestiem, Zolitūdē bojā gāja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši smagus savainojumus. Dzīvību zaudēja arī trīs ugunsdzēsēji.

Kopumā slimnīcās bija vērsušies 39 cilvēki, no tiem 29 pacientus slimnīcās nogādāja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, bet desmit pēc palīdzības vērsās paši.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 88 (3)21. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+