×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
23. jūlijs, 2015
Drukāt

Pēc pēdu dzīšanas ar suņiem un helikopteru mežā aiztur nelegālos imigrantus (6)

Foto - Valsts robežsardzeFoto - Valsts robežsardze

22.jūlijā robežsargi par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu aizturēja 23 nelegālos imigrantus un 7 pārvadātājus. Tas ir lielākais aizturēto nelikumīgo robežšķērsotāju skaits vienas diennakts laikā, portālu “La.lv” informē Valsts robežsardzes pārstāve Jevgēnija Pozņaka.

Viļakas pārvaldes apsargājamajā iecirknī aptuveni 2 km attālumā no Valsts robežas tika aizturēti septiņi Afganistānas pilsoņi un pieci Latvijas pilsoņi.

Plkst. 7:05 robežsargu norīkojums Šķilbēnu robežapsardzības nodaļas apsargājamajā iecirknī atklāja nelikumīgas robežšķērsošanas pazīmes. Nekavējoties tika ieviests ārkārtas situācijas plāns un tika uzsākta robežpārkāpēju meklēšana, iesaistot papildspēkus, kā arī 7 dienesta suņus un Aviācijas pārvaldes helikopteri. Un jau plkst.7:25, pēc 5 km pēdu dzīšanas, mežā tika pamanītas un aizturētas 7 personas.

Paralēli Šķilbēnu pagasta Tribunovas ciema apkaimē tika aizturēti divi Latvijas pilsoņi, kuri atzina, ka ir veduši personu grupu pāri valsts robežai. Neilgi pēc tam par iespējamo minēto afgāņu pārvietošanu tika aizturēti vēl trīs Latvijas pilsoņi. Pēc aizturēšanas Afganistānas pilsoņi pieprasīja patvērumu Latvijā. Uzsākts kriminālprocess un tiek veiktas tālākās procesuālās darbības.

Ludzas pārvaldes apsargājamajā iecirknī aptuveni 3 km attālumā no Valsts robežas tika aizturēti astoņi Vjetnamas pilsoņi un viens Krievijas Federācijas Čečenijas Republikas pilsonis.

Plkst. 18:05 Opoļu robežapsardzības nodaļas robežsargs, atrodoties ārpus dienesta laika, Briģu pagasta ciemā Noviki pamanīja slēpjamies aziātiskas izcelsmes aizdomīgas personas, par ko ziņoja savai nodaļai. Nekavējoties tika uzsākta personu meklēšana, iesaistot piecus dienesta suņus un robežsardzes helikopteri. Viena vjetnamiete tika aizturēta uzreiz, jo atpalika no bēgošās grupas, bet pārējie septiņi un viens pārvadātājs tika aizturēti pēc 2 stundu vajāšanas. Uzsākts kriminālprocess un tiek veiktas tālākās procesuālās darbības.

Daugavpils pārvaldes apsargājamajā iecirknī aptuveni 2 km attālumā no Valsts robežas tika aizturēti astoņi Vjetnamas pilsoņi un viens Krievijas pilsonis.

Plkst. 12:00 Šķaunes robežapsardzības nodaļā sakarā ar nelikumīgu robežšķērsošanu tika izsludināts signāls „Robežpārkāpējs”, iesaistot papildspēkus, četrus dienesta suņus un Aviācijas pārvaldes gaisa kuģi. Jau pēc 20 min tika aizturēti pirmie pieci robežpārkāpēji – Vjetnamas pilsoņi. Pēc divu stundu vajāšanas un pēdu dzīšanas tika aizturēti vēl pieci vjetnamieši un viens pārvadātājs – Krievijas pilsonis. Minētais pārvadātājs Latvija bija ieceļojis no Igaunijas un pārvietojās ar Igaunijā reģistrētu automašīnu Hyndai.

Kopā Latvijā šogad aizturēti 222 nelegālie imigranti (no tiem 144 Vjetnama, 20 Afganistāna, 12 Krievija u.c.), tajā skaitā 198 uz „zaļās robežas” un 44 viņu pārvadātāji.

Salīdzinājumam visā 2014.gadā tika aizturēti 139 nelegālie imigranti un 19 pārvadātāji.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. kremlim iemesls kārtējo reizi “atmaskot latviešu zemiskumu” – medī neapbruņotus cilvēkus… 🙂

  2. Varbūt pie mums pa ´ķēķa´ durvīm ienāk daudz vairāk,kā 250?Kas zina patiesību?

  3. Gribētu zināt cik % noķer?

  4. Sākumā-Nelegālus Atbildēt

    Tikai tad, kad tie ir atutoti, izmērīti un nosvērti, var pievienot noteikto galotni, nelegālos imigrantus nosūtot uz pagaidu mītni.

  5. Valstij vajadzētu piešķirt robežsardzei vairāk līdzekļu un cilvēku resursu., lai nelegāļi nelien valsts teritorijā. Visu cieņu cilvēkiem, kas strādā robežsardzē!

  6. Mani interesē tikai viens jautājums — kāds sods ir paredzēts nelegāļu transportētājiem ??? Tas noteikti ir labs bizness . Vai daudz stundu atstrādāšanai piespriedīs ????

Draugiem Facebook Twitter Google+