×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
18. decembris, 2012
Drukāt

Pēc slodzes kuņģim…

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Tūliņ, tūliņ būs svētku saviesīgie pasākumi. Kāpēc vēlāk ir jāpalaiž vaļīgāk josta?

 

Augu uzlējumi

Skaidrs, ka ēst un dzīrot vajag ar mēru, bet katrreiz labie nodomi izplēn gaisā, un te pakrūtē spiež, te kuņģī dedzina, te nelabumi moka, te vecajās biksēs vēderam vairs vietas nepietiek.

Ja kratīt pirkstu un kaunināt sevi jau ir par vēlu un spoguļattēls rāda apaļu vēderiņu, kāda pirms svētkiem nebija, ir daži līdzekļi, kas var drusciņ palīdzēt un aktivizēt vielmaiņu, lai būtu vieglāk atbrīvoties no uzkrātajiem kilogramiem.

Farmaceite Dzintra Cimiņa iesaka izmantot svara samazināšanai paredzētus zāļu tēju maisījumus, jo tajos ir augi, kas sekmē vielmaiņu un ietekmē apetīti, tādēļ izraisa ķermeņa svara samazināšanos. Šādas tējas samazina apetīti, veicina zarnu darbību un no organisma izvada šlakvielas. Tādas ir Dr. Tereško un Dr. Pakalna veselības tējas, zāļu tējas Grācija, Figūra 1, Figūra 2.

Iegādājoties tā saucamās novājēšanas tējas, ir jāpievērš uzmanība sastāvam. Vielmaiņu aktivizē zvērene, vārpatas sakne un trejkrāsu vijolīte, savukārt maura sūrene, tīruma kosa un bērzu lapas pastiprina nieru darbību, nātre un asinszāle dezinficē, senna, krūkļa miza un ugunspuķe veicina vēdera izeju.

Atšķirībā no medikamentiem un uztura bagātinātājiem, kas paredzēti svara samazināšanai, veselības tējas var dzert arī cilvēki, kuriem nav liekā svara, bet, piemēram, tikai neregulāra vēdera izeja.

Tējas ieteicamas pēc svētkiem, kad ir vairāk ēsts un radusies smaguma sajūta. Ārstniecības augu uzlējums vai novārījums būs labs papildinājums arī fiziskiem treniņiem, jo veicina svīšanu.

Svara samazināšanai Dz. Cimiņa iesaka arī pirts procedūras, jo tad no organisma intensīvi izdalās liekie sāļi.

Sākot dzert tējas svara samazināšanai, jārēķinās ar iespējamām blaknēm, piemēram, šķidru vēderu un vēdera spazmām.

 

Aptieku līdzekļi

Ja svara pieaugums radies svētku laikā, ātrā palīdzība ir fiziskās aktivitātes un uztura bagātinātāji, jo medikamentus gan lieto citos gadījumos un tos var iegādāties tikai pret ārsta recepti.

Svara zaudēšanai paredzēti uztura bagātinātāji ir Apple Cider 600, Safrin, Chill Burn, Kilo Trim, Bio Drain un Bio Feeber. Šo preparātu pamatā ir dažādas aktīvās vielas, un galvenokārt kombinētas šķiedrvielas un vielas, kas taukus dedzina un pārvērš enerģijā: garnīcijs, safrāns, guarānas, zaļās tējas un vīnogu kauliņu ekstrakts un bromelains. Populāri arī līdzekļi, kuru sastāvā ir ābolu sidrs, ananasu un greipfrūtu ekstrakts. Savukārt konjugētās linolskābes, kas palīdz uzturēt līdzsvaru starp ķermeņa skeleta muskulatūru un taukaudiem, ir preparātā Bio Cla Booster.

Ir iespēja izvēlēties īpašus preparātus dienai un naktij. Piemēram, Latvijā ražotā Silva­slim dienai paredzēto kapsulu sastāvā ir greipfrūta ekstrakts, bromelains, L-karnitīns, Q-10 un guarāna, kas šķeļ taukus, un C vitamīns, kas dod organismam papildu enerģiju. Turpretī nakts kapsulas īpaši pielāgotas tam, lai preparāts aktīvāk piedalītos tauku škelšanā, jo guļot vielmaiņa darbojas palēnināti.

Lai gan nevienam no šiem preparātiem nav nepieciešama ārsta recepte, tos lietot nav atļauts bērniem līdz 18 gadu vecumam.

Turklāt šāda veida preparāti jāuztver tikai kā palīglīdzeklis svara samazināšanai, jo bez veselīga uztura un fiziskām aktivitātēm liekos kilogramus zaudēt ar tabletēm vien neizdosies. Ikdienā arī jādzer 30 ml ūdens uz katru svara kilogramu, jo nereti šķietams izsalkums var izrādīties slāpes.

Svara zaudēšanai ļoti kaitē alkohols un kafija. Jāņem vērā, ka cilvēkiem ar paaugstinātu asinsspiedienu preparātu iedarbība var būt vājāka.

Jārēķinās, ka, preparātus lietojot ilgāk, nekā norādīts instrukcijā, organisms pierod pie tā, ka pašam vairs nav jāšķeļ tauki, un kļūst kūtrs. Tādēļ, pārtraucot pārāk ilgu kursu, var ne tikai atkal pieaugt liekais svars, bet arī rasties gremošanas traucējumi. Jāņem vērā, ka, lietojot kombinētos preparātus, var paaugstināties cukura līmenis asinīs, un cilvēkiem ar paaugstinātu asinsspiedienu ir jāizvairās no līdzekļiem, kuros ir guarāna.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+